MENU
Imprezy sportowe

Wszystkie budynki były wyposażone w betonowe podłogi, aby zapewnić ochronę zieleni na terenie parku

Europejskie rozgrywki drużyn hokejowych - Unibet EuroHockey 2015

Zadanie
Lista sportowych projektów Neptunusa powiększyła się o europejskie rozgrywki hokeja – Unibet EuroHockey Championship 2015, na które firma dostarczyła struktury tymczasowe. Turniej został pierwszy raz zorganizowany w 1970 roku przez Europejską Federację Hokeja. Rozgrywki organizowane są co dwa lata w różnych krajach. Do turnieju zaproszonych jest osiem najlepszych drużyn hokejowych, zarówno mężczyzn jak i kobiet, walczących o mistrzostwo Europy. Zawody w 2015 roku odbyły się w dniach 21 – 30 sierpnia w Queen Elizabeth Olympic Park w Londynie. Neptunus został poproszony przez swojego długoletniego klienta – światowego lidera eventowego, firmę ICON – o zapewnienie tymczasowej infrastruktury dla dziesiątek tysięcy kibiców podczas 40 rozgrywek trwających przez 10 dni.

Rozwiązanie
Neptunus zapewnił angielskiej drużynie goszczącej budynki na powierzchni 2,460 m2, w tym jasno oświetlone hale, główne wejście, zabudowaną strefę dla zawodników, przyjaciół, członków klubu, główną część handlową oraz zaplecze restauracyjne. W innym miejscu powstał pawilon dla VIP’ów stworzony w jednej z innowacyjnych struktur z zakrzywionym dachem – Alure Globe. Inne, mniejsze, ale równie stylowe struktury – Mercury i Pluto, złożyły się na przestrzenie dla kas biletowych, punktów handlowych i punktów informacyjnych w parku przeznaczonym dla 30 tysięcy widzów.

Wyzwanie
Neptunus miał tylko pięć dni na dostarczenie dziesięcioma ciężarówkami całego sprzętu i stworzenie różnych, tymczasowych budynków na potrzeby wydarzenia. Dwunastoosobowy zespół techniczny Neptunusa musiał dokładnie zaplanować każdą dostawę, aby dotrzymać ustalonego terminu, ponieważ budowle powstawały w różnych miejscach na powierzchni parku. W celu zabezpieczenia zielonego krajobrazu parku olimpijskiego, wszystkie budynki zostały wyposażone w dobrze wyważone betonowe podłogi ze specjalnie zamówionymi podjazdami, schodami i dywanami.

Korzyści
“Skorzystaliśmy z usług Neptunusa, ponieważ ta firma ma świetną reputację w zakresie dostarczania wysokiej jakości budowli tymczasowych na sportowe wydarzenia. Z ich wiedzą i kompetencjami mogliśmy stworzyć środowisko na światowym poziomie pokazując najlepszych hokeistów i inspirując przyszłe pokolenia do spróbowania tego sportu” – powiedział Andy Nash, Senior Account Manager z firmy ICON.

Turniej zakończył się słynnym zwycięstwem angielskiej drużyny kobiet, które początkowo przegrywając 2:0, ostatecznie pokonały Holenderki w rzutach karnych i dzięki temu zdobyły upragniony tytuł, o który walczyły od 1991 roku. Męska drużyna z Holandii obroniła tytuł mistrza w starciu z Niemcami.

Eurohockey
Eurohockey
Eurohockey
Eurohockey
Eurohockey
Eurohockey
Eurohockey

Zainteresowani konstrukcjami na imprezy sportowe?