MENU
Supermarkety i sklepy

Zapewniają dodatkową przestrzeń by sprostać szybkiemu rozwojowi

Tymczasowy sklep Action: elastyczny, modułowy i zrównoważony

Zadanie
Action to wiodąca na rynku sieć sklepów dyskontowych, która rozpoczęła swoją działalność w 1993 roku, w Holandii. Obecnie jest to firma warta miliard euro, zatrudniająca ponad 35 tysięcy osób. W Europie znajduje się ponad 850 sklepów Action, z czego większość w Holandii, Belgii, Niemczech i we Francji. Sieć zajmuje się sprzedażą głównie małych i niedrogich produktów nieżywnościowych.

Budynek, w którym znajdował się sklep w mieście Haarlem został przeznaczony do wyburzenia. Zarząd firmy Vattentorn poprosił Neptunusa o zaprojektowanie tymczasowej struktury umożliwiającej kontynuację sprzedaży w sklepie Action.

Rozwiązanie
Technikom Neptunusa zbudowanie nowego budynku dla sklepu Action zajęło 11 dni. W sąsiedztwie dawnego sklepu stworzono strukturę o powierzchni 1152 m2 i wysokości czterech metrów. Wykorzystując nowoczesną technologię Flexolution II, Neptunus zbudował konstrukcję niczym nie różniącą się od stacjonarnego budynku z solidnym dachem i automatycznymi drzwiami.

Wyposażeniem wnętrza zajął się zespół firmy Action. Tymczasowy sklep będzie otwarty do listopada 2019 roku, kiedy to powstaną nowe powierzchnie usługowe w West Haarlem Plaza.

Wyzwanie
Ważną częścią projektu było zapewnienie ciągłości pracy sklepu. W czasie, gdy zespół Neptunusa budował sklep tymczasowy na parkingu, Action funkcjonował bez przeszkód w starym budynku. Wyposażenie zostało dostarczone na miejsce, a podczas trwania prac konstruktorskich dbano o niezakłócanie spokoju personelowi Action i jego klientom.

Werdykt
“Nasz autorski system Flexolution II to tymczasowe struktury dla supermarketów lub sklepów detalicznych. Zapewniają dodatkową przestrzeń by sprostać szybkiemu rozwojowi lub umożliwiają sprzedawcom ciągłość pracy, gdy pojawią się utrudnienia takie jak pożary, powodzie lub prace renowacyjne stałych budynków. Systemy Flex2Shop to elastyczne i modułowe budynki tymczasowe, które po demontażu mogą zostać wykorzystane w innym miejscu” – mówi Dorrie Eilers, dyrektor Neptunusa.”

Neptunus-Evolution-Supermarket-Dirk-tymczasowy-supermarket
Neptunus-Flexolution-Action-Haarlem-tymczasowy-supermarket
Neptunus-Flexolution-Action-
Neptunus-Flexolution-Action-Haarlem-tymczasowy-sklep

Zainteresowani tymczasowymi supermarketami?