MENU
Salony wystawowe

Tymczasowy salon wystawowy zastąpiono więc szybą, optymalizującą naturalne światło

Tymczasowy salon wystawowy dla samochodów sportowych McLaren

Zadanie
McLaren to jedna z najbardziej prestiżowych marek w branży motoryzacyjnej. Dlatego też, kiedy firma Cambria Automobiles została autoryzowanym dealerem tych znanych na całym świecie samochodów, chciała jak najszybciej rozpocząć działalność.

Przeszkodą był w tym wypadku wybrany teren w Hatfield w Wielkiej Brytanii, którym był surowy kawałek ziemi. W tych warunkach, stworzenie salonu od podstaw zajęłoby minimum
12 miesięcy. Aby nie tracić impetu i cennego czasu, Cambria podjęła współpracę z firmą Neptunus, której zadaniem było opracowanie innowacyjnego rozwiązania, spełniającego krótkoterminowe potrzeby, ale co ważniejsze – odznaczającego się wysoką jakością i współmiernego do luksusowego stylu marki McLaren.

Rozwiązanie
Zespół projektantów firmy Neptunus znalazł doskonałą odpowiedź na postawione zadanie, a była nią najnowocześniejsza technologia Flexolution. Sześć prężnych ekip techników Neptunusa w ciągu zaledwie pięciu dni zbudowało salon wystawowy, wykorzystując konstrukcję Flex2Shop, która zapewniła 216 m2 ultranowoczesnej powierzchni do zaprezentowania luksusowych samochodów McLaren.

Po wzniesieniu budynku, jego wnętrze zostało wyposażone zgodnie ze standardami wymaganymi przez McLaren i Cambria, a najbardziej zaawansowane samochody sportowe na świecie pokazano w tymczasowej konstrukcji do złudzenia przypominającej stały budynek. Salon wystawowy z dużymi oknami obejmuje salonik dla klientów i recepcję, biura sprzedaży oraz zaplecze socjalne. Jest również wyposażony w ponadwymiarowe drzwi, dzięki którym samochody McLaren mogą bez problemu wjeżdżać do budynku.

Salon wystawowy McLaren, który będzie działał przez około 12 – 14 miesięcy, jest pierwszą konstrukcją typu Flexolution II zbudowaną przez firmę Neptunus w Wielkiej Brytanii. Budynek zostanie zdemontowany po wzniesieniu stałego salonu w Hatfield. Ponieważ większość elementów można poddać pełnemu recyklingowi, zostaną one wykorzystane do kolejnych projektów w przyszłości.

Wyzwanie
Zespoły projektowe i techniczne firmy Neptunus mają bogate doświadczenie w budowie obiektów, oferujących unikalne rozwiązania dla różnego rodzaju przedsiębiorstw komercyjnych.
W przypadku projektu McLaren, klient potrzebował jasnej i przestronnej przestrzeni z maksymalnym widokiem na wnętrze, tak aby osoby przechodzące obok budynku, mogły zobaczyć samochody, znajdujące się na wystawie. Standardowe okna Flexolution II zastąpiono więc szybą, optymalizującą naturalne światło i zapewniającą nieograniczony widok na wnętrze salonu.

Podsumowanie
Podsumowując współpracę z firmą Neptunus, Jason Button, Group Property Director
w Cambria, powiedział:

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z produktu końcowego, który w rzeczywistości znacznie przekroczył nasze oczekiwania. Byłem pod wielkim wrażeniem profesjonalnego podejścia do projektu już
od pierwszego spotkania z przedstawicielami firmy Neptunus – miałem wrażenie, że nic nie jest niemożliwe, a ekipa w pełni rozumie nasze potrzeby. Wspólnie zrealizowaliśmy ścisły program, aby salon był otwarty nas czas, a tego było niewiele. Mieliśmy tylko 3 tygodnie od startu montażu do otwarcia i rozpoczęcia sprzedaży. Niesamowite było patrzeć na to, jak szybko budynek powstawał. Powiedziano nam, że budowa zajmie 5 dni, a ja, mówiąc szczerze, nie byłem całkowicie przekonany, że uda się to zrobić w tak krótkim czasie, ale udało się! Gdyby znów zaistniała taka potrzeba, ponownie podjęlibyśmy współpracę z Neptunusem, a to moim zdaniem największa i najlepsza rekomendacja z naszej strony.”

Salon Neptunus Flexolution Tymczasowy salon wystawowy Mclaren Hatfield
Neptune-Flexolution-showroom-McLaren-Hatfield-tymczasowy-showroom
Neptune-Flexolution-showroom-McLaren-Hatfield-tymczasowy-showroom

Zainteresowany Budowle modułowe?