MENU
Salony wystawowe

Ponad 450 metrów kwadratowych

Tymczasowy salon wystawowy dla najbardziej luksusowych samochodów na świecie

Zadanie do wykonania
Kiedy HR Owen, wiodąca brytyjska grupa luksusowych sklepów motoryzacyjnych, poszerzyła swoją sieć sprzedaży detalicznej o nowe ulepszone centrum sprzedaży Bentley w Hertfordshire wraz z nowym salonem wystawowym Lamborghini, firma potrzebowała dwóch budynków o stałej konstrukcji, w których można byłoby wystawiać jedne z najbardziej prestiżowych samochodów na świecie.

Jednak podczas gdy nowe stałe obiekty HR Owen Bentley i HR Owen Lamborghini były projektowane i budowane, firma zwróciła się do Neptunus o szybkie i nisko-kosztowe krótkoterminowe rozwiązanie problemu przestrzeni, poprzez zapewnienie elastycznego i stylowego salonu tymczasowego, w którym klienci mogli oglądać zarówno samochody Bentley, jak też i Lamborghini obok siebie, podczas gdy trwały prace nad nowym programem.

Rozwiązanie
Flexolution II, najnowocześniejszy budynek tymczasowy Neptunus, oferuje operatorom komercyjnym idealne rozwiązanie spełniające wymagania dotyczące przestrzeni do różnych zastosowań, w tym do salonów wystawowych, powierzchni handlowych lub pomieszczeń biurowych.

Ośmioosobowa załoga techników Neptunus potrzebowała zaledwie osiem dni, aby zbudować tymczasowy obiekt HR Owen w stanie gotowości do wyposażenia wnętrza. Rozbudowany na prawie 450 metrów kwadratowych i o wysokości 4,25 metrów salon wystawowy o wyglądzie trwałego budynku ma duże szyby wykonane na zamówienie, które zapewniają maksymalne możliwości podczas oglądania samochodów; ponadwymiarowe drzwi umożliwiające dostęp dla pojazdów oraz stylowe i wygodne wnętrze dla wymagających klientów HR Owen.

HR Owen postanowił skorzystać z usług firmy Neptunus widząc jak firma ta zapewniła wysokiej jakości tymczasowy salon sprzedaży dla dealera McLaren, który mieści się po drugiej stronie ulicy naprzeciwko siedziby HR Owen. Tymczasowy budynek został rozmontowany i oddany do magazynu Neptunus w Northampton w celu konserwacji i czyszczenia. Następnie został odesłany na placówkę HR Owen do budowy w nowej konfiguracji – demonstrując ogromną elastyczność technologii tymczasowych budynków Neptunus nadających się do recyklingu.

Wyzwanie
Szybkość była niezbędna, ponieważ HR Owen potrzebował tymczasowej konstrukcji o wysokiej jakości, którą można było zbudować w ciasnych ramach czasowych. Bardzo ważne było również, aby podłoga była solidna i sztywna, aby pomieścić wykładzinę z płytek ceramicznych – i była w stanie poradzić sobie z ciężarem i ruchem samochodów wjeżdżających i wyjeżdżających  z salonu wystawowego. Neptunus zainstalował dodatkowe legary podłogowe i punkty wsparcia pod podłogą, aby ograniczyć ruch i chronić płytki przed ryzykiem pęknięcia.

Salon będzie użytkowany przez około 18 miesięcy, po czym zostanie rozmontowany i zwrócony do magazynu Neptunusa w celu realizacji innych projektów.

Werdykt
Lisa Wilsher, kierownik ds. Nieruchomości i Obiektów w HR Owen, powiedziała: „Jestem bardzo zadowolona z usług, które otrzymaliśmy od Neptunus. Wszyscy byli pomocni, byli w stanie stworzyć dokładnie to, co chcieliśmy, dostosowując swój zwykły system wsparcia podłogi dla samochodów a budowa została przez nich ukończona w ciągu ośmiu dni. Jesteśmy zadowoleni z tego wyniku! ”

Flexolution Tymczasowy Showroom Neptunus
Flexolution Tymczasowy Showroom Neptunus
Flexolution Tymczasowy Showroom Neptunus
Flexolution Tymczasowy Showroom Neptunus
Flexolution Tymczasowy Showroom Neptunus
Flexolution Tymczasowy Showroom Neptunus
Flexolution Tymczasowy Showroom Neptunus
Flexolution Tymczasowy Showroom Neptunus
Flexolution Tymczasowy Showroom Neptunus
Flexolution Tymczasowy Showroom Neptunus

Zainteresowany Budowle modułowe?