MENU
Supermarkety i sklepy

Budowa oraz pełne wyposażenie tymczasowego supermarketu zajęło 5 tygodni

Tymczasowy i demontowalny supermarket

Zadanie
Regionalna, holenderska sieć supermarketów Jan Linders, która ma 58 oddziałów w Holandii, zwróciła się o pomoc do firmy Neptunus, po tym jak w Sylwestra 2016 roku jeden ze sklepów sieci został zniszczony przez pożar.

Klienci zniszczonego sklepu musieli jeździć do sąsiednich miast i wiosek, aby zrobić zakupy, podczas gdy agenci ubezpieczeniowi szacowali straty oraz starali się określić, kiedy będzie można rozpocząć odbudowę obiektu. Najprawdopodobniej ten proces miał potrwać aż do września 2017 roku. Zadaniem Neptunusa było zbudowanie obiektu tymczasowego, w celu zapewnienia ciągłości funkcjonowania sklepu dla lokalnej społeczności.

Rozwiązanie
Wykorzystując najnowocześniejszą technologię Evolution, Neptunus był w stanie zbudować tymczasowy sklep, który został otwarty w ciągu 3 miesięcy od powstania projektu. W zasadzie samo stworzenie obiektu zajęło 5 tygodni – w tym 3 tygodnie na wykonanie skomplikowanych prac gruntowych, 4 dni na budowę obiektu tymczasowego oraz 10 dni na pełne wyposażenie tymczasowego supermarketu.

Budynek zajmujący łącznie 1 500 m2 jest równie przestronny, jak poprzedni supermarket, jednak może zostać łatwo zdemontowany i ponownie użyty w innym miejscu, w momencie, kiedy poprzedni sklep zostanie odbudowany.

Wyzwania
Zastępczy supermarket został zbudowany w pobliżu poprzedniego, zniszczonego przez pożar budynku, pomimo konieczności usytuowania go nad kanałem. Specjaliści z Neptunusa sprytnie umieścili stalowe płyty nad wodą, tworząc most, na którym można było zbudować obiekt. Kanał odgrywał istotną rolę w odzyskiwaniu wody deszczowej i kreatywny zespół Neptunusa znalazł sposób, aby uniknąć ingerencji w przepływ wody podczas procesu projektowania budynku.

Wybrano to miejsce na tymczasowy sklep ze względu na centralne położenie, łatwy dojazd oraz możliwość korzystania z istniejącego parkingu. Dodatkowo, tymczasowy obiekt nie utrudnia dotarcia do pobliskiej szkoły podstawowej.

Korzyści
Ferry Moolenschot, dyrektor sieci supermarketów Jan Linders, jest pod wrażeniem tymczasowego obiektu. „W ciągu ostatnich kilku miesięcy, mieszkańcy Lent zmuszeni byli do robienia zakupów poza miejscowością. W tym okresie naszym priorytetem było jak najszybsze zorganizowanie tymczasowego supermarketu, aby ponownie móc świadczyć usługi konsumentom. W ciągu niespełna trzech miesięcy, powstał tymczasowy sklep, który w niczym nie ustępuje temu dawnemu, zniszczonemu przez pożar, z którego korzystali klienci miasteczka Lent”.

Neptune-Evolution-Jan-Linder-Wielki Post-tymczasowy-supermarket
Neptune-Evolution-Jan-Linder-Wielki Post-tymczasowy-supermarket
Neptune-Evolution-Jan-Linder-Wielki Post-tymczasowy-supermarket
Neptune-Evolution-Jan-Linder-Wielki Post-tymczasowy-supermarket

Zainteresowani tymczasowymi supermarketami?