MENU
Budowle modułowe, Terminale

Półstała hala odlotów jest nie do odróżnienia od stałego budynku

Tymczasowy terminal Magdeburg-Cochstedt

Przeznaczenie
Wybudowana w 1957 roku baza Radzieckich Sił powietrznych – lotnisko Magdeburg-Cochstedt, znajduje się w regionie Saksonii Anhelm we wschodnich Niemczech. Lotnisko uzyskało licencję Lotnictwa Cywilnego w 1994 roku, jednakże operacje zostały zawieszone w 2001 roku z powodu niew. Po przejęciu lotniska przez duńską firmę, Development A/S w marcu 2010 roku, lotnisko zostało poddane inwestycji i rozwojowi, przyciągając tym samym linie lotniczą Ryanair, która oferuje loty z Magdenburg-Cochstedt do wielu popularnych miejsc wypoczynkowych.

Lotnisko na zlecenie NEPTUNUS zbudowało atrakcyjne cenowo, nowoczesne i funkcjonalne przedłużenie terminala, aby móc pomieścić większą liczbę pasażerów i stworzyć dla nich dodatkowe udogodnienia.

Rozwiązanie
NEPTUNUS dobudował do istniejącego budynku 900 m ² całorocznej struktury Evolution, aby stworzyć duży, otwarty terminal, w którym wszystko znajduje się pod jednym dachem. Budowa zajęła zaledwie kilka tygodni.
Terminal Neptunus charakteryzuje się jasnym i przestronnym układem, dzięki czemu jest łatwy i wygodny w użytkowaniu dla pasażerów, którzy mogą skorzystać w nim z wielu oferowanych usług handlowych i gastronomicznych.
Zewnętrzna konstrukcja została wyposażona w czarne panele ścienne, aby zapewnić efektowny i nowoczesny wygląd terminalu. Nowa część terminalu została również wyposażona w odprawę bagażową oraz obszar celny, zapewniając klientom szybki proces odlotów i przylotów
Dzięki modułowej konstrukcji, terminal może w łatwy i szybki sposób zostać powiększony w celu zaspokojenia większego natężenia ruchu turystycznego występującego na lotnisku.

Wyzwanie
Rzecznik lotniska komentuje: “Naszym celem było stworzenie terminalu, który byłby zorientowany na klienta, zarówno w odniesieniu do naszych pasażerów jak i przewoźników lotniczych, zapewniając komfortową i bezstresową podróży w niewysokiej cenie.”

Werdykt
“Neptunus pomógł nam zrealizować tą wizję w bardzo krótkim okresie czasu, co pozwala nam rozpocząć działalność handlową szybciej niż pierwotnie przewidywaliśmy”. Powiększony terminal oferuje liniom lotniczym przestrzeń, jakiej wymagają obszary check-in oraz kasy lotnicze. Ponad to może pomieścić dodatkowe biura oraz przestrzeń reklamową, która przebiega przez cały główny obszar terminalu.

Tymczasowy terminal lotniska Neptunus Evolution Terminal lotniska w Magdeburgu
Tymczasowy terminal lotniska Neptunus Evolution Terminal lotniska w Magdeburgu
Tymczasowy terminal lotniska Neptunus Evolution w Amsterdamie

Zainteresowany Budowle modułowe?