MENU
Promocje produktów

1000 metrów kwadratowych tymczasowych obiektów

Neptunus w paradzie z okazji królewskiej ceremonii nadania imienia statku Spirit of Discovery

Zadanie do wykonania

Saga Cruises (Rejsy Saga) to jedna z kluczowych firm prowadzących działalność turystyczną wchodzących w skład Grupy Saga Group, zdobywcy licznych nagród. W lipcu 2019 r. firma wprowadziła najnowszego brytyjskiego liniowca „Spirit of Discovery” ze spektakularną ceremonią nadania nazwy, której przewodniczyła Księżna Kornwalii w porcie w Dover.

Spirit of Discovery, który może pomieścić 999 pasażerów i 505 osób załogi, jest pierwszym nowym liniowcem floty Saga – jednym z dwóch nowych statków zamówionych przez Sagę. Drugi zostanie zwodowany w 2020 roku. Statek posiada balkon dla każdej kabiny, a jego wyposażenie obejmuje mnóstwo przestrzeni do relaksu z dwoma basenami, luksusowe Spa, a nawet spokojny tajny taras. Liniowiec jest również wyposażony w szereg najwyższej klasy restauracji.

Ta doniosła uroczystość nadania nazwy Spirit of Discovery została skrupulatnie zaplanowana przez wiodącą firmę zajmującą się organizacją takich imprez, Embolden. Neptunus został wyznaczony do zapewnienia tymczasowej infrastruktury dla setek VIP-ów biorących udział w uroczystości – tworząc olśniewający obszar widokowy na nabrzeżu, aby odpowiednio oprawić taką królewską okazję.

Rozwiązanie
10-osobowy zespół techników Neptunus potrzebował zaledwie trzech dni, aby zbudować ponad 1000 metrów kwadratowych tymczasowych obiektów z wykorzystaniem Alure Globe i technologii Alu Hall, aby pomieścić aż do 300 gości VIP Sagi.

Hale namiotowe Neptunus obejmowały obszerną powierzchnię na przyjęcie na wolnym powietrzu przy nabrzeżu, gdzie goście spędzali miło czas przy popołudniowym poczęstunku. Była też konstrukcja Neptunus Alure Globe o szerokości 25 metrów, używana jako trybuna do oglądania oficjalnej ceremonii nadania nazwy prowadzonej przez księżną Kornwalii i do tradycyjnego rozbijania butelki szampana na kadłubie statku.

Wyzwanie
Technicy Neptunusa mają duże doświadczenie w pracy w środowisku o wysokich wymogach w zakresie bezpieczeństwa. Oprócz radzenia sobie z wyzwaniami związanymi z bezpieczeństwem, Dover jest jednym z najbardziej ruchliwych portów w Wielkiej Brytanii, co oznaczało, że załoga miała napięte ramy czasowe, aby dostarczyć sprzęt i wznieść wszystkie tymczasowe konstrukcje – pracując w ograniczonej przestrzeni nabrzeża.

Werdykt
Ben van Grutten, Dyrektor ds. Produkcji w Embolden, powiedział: „Jestem zachwycony wysoką jakością tymczasowych konstrukcji i imponującą obsługą świadczoną przez Neptunus i ich zespół pracujący na miejscu. Było to niezwykle głośne wydarzenie i potrzebowaliśmy dostawcy tymczasowych konstrukcji, który mógłby zapewnić odpowiedniej jakości zaplecze na tak ważną imprezę”.

Neptunus Aluhal SAGA Spirit of Discovery Dover Premiera produktu
Neptunus Aluhal SAGA Spirit of Discovery Dover Premiera produktu
Neptunus Aluhal SAGA Spirit of Discovery Dover Premiera produktu
Neptunus Aluhal SAGA Spirit of Discovery Dover Premiera produktu
Neptunus Aluhal SAGA Spirit of Discovery Dover Product launch
Neptunus Alum

Zainteresowany Namioty eventowe?