MENU
Lodowiska i imprezy zimowe

Neptunus dostarczył różne typy struktur, w tym 3 konstrukcje dwupoziomowe

Mistrzostwa świata w narciarstwie

Zadanie
Audi FIS Ski World Cup – Snow Queen Trophy to coroczne zawody organizowane przez chorwacką federację narciarską w Zagrzebiu. Impreza, przyciągająca ponad 150 najlepszych zawodników i narciarzy oraz narciarek slalomowych z całego świata, jest organizowana co roku na malowniczych stokach Sljeme – ośrodka narciarskiego położonego w niewielkiej odległości od miasta.

Zagrzeb jest jedyną stolicą, w której odbywają się mistrzostwa świata w narciarstwie, a w 2017 roku została zorganizowana już 11. edycja tych jedynych w sezonie zawodów, podczas których zwycięzcy uzyskują tytuł „Króla Śniegu” oraz „Królowej Śniegu”. Atmosfera towarzysząca mistrzostwom w Sljeme jest wyjątkowa i doceniana zarówno przez zawodników, jak i dziesiątki tysięcy uczestników.

Realizacja wydarzenia wymaga zbudowania tymczasowej wioski dla VIP-ów, pozostałych gości oraz prasy w kilku lokalizacjach na stoku. Neptunus został wybrany na dostawcę tymczasowych obiektów na to prestiżowe wydarzenie.

Rozwiązanie
Neptunus dostarczył różne typy struktur, w tym 3 konstrukcje dwupoziomowe, dwie z nich dla gości VIP oraz trzecią dla pozostałych uczestników ze strefą cateringową na wyższym piętrze.

Kolejne 12 struktur tymczasowych zostało wybudowanych w różnych miejscach na zboczu, aby pomieścić dodatkową strefę gastronomiczną, pokój dla mediów, szatnie oraz wejście. Wszystkie konstrukcje były wielopiętrowe.

Neptunus dostosował termin swoich prac odpowiednio do pogody, tak żeby obniżyć koszty dla klienta. Pierwszy etap rozpoczął się, gdy jeszcze nie było śniegu. Sprzęt dostarczony na małych pojazdach został zainstalowany wraz z główną konstrukcją. Podczas prac, budynek nie był podłączony ani do osprzętowania, ani do ogrzewania. Etap drugi rozpoczął się w połowie grudnia, gdy struktury zostały już wyposażone w dachy i ściany oraz wykończono zewnętrzną obudowę i zamontowano klimatyzację.

Wyzwanie
Największym wyzwaniem był teren i warunki pogodowe. Firma podjęła się zbudowania w środku zimy ponad 4,200m2 konstrukcji tymczasowych, w tym także piętrowych na zboczu góry, z dala od wszelkich innych zabudowań.

Pomimo tego, że specjaliści z Neptunusa są bardzo dobrze wyszkoleni w tworzeniu tymczasowych budowli, zwłaszcza na wymagającym terenie, to wybudowanie struktur bezpośrednio przy odsłoniętych krawędziach i urwiskach nie było łatwe. Oczywiście, konstruktorzy są zawsze wyposażeni w odpowiedni sprzęt zapewniający bezpieczeństwo – zwłaszcza na takim terenie. Kolejnym wyzwaniem było zbudowanie drugiego piętra budynku, który częściowo opierał się na rusztowaniach, ze względu na stromą powierzchnię.

Ze względu na to, że ciężko jest poruszać się dużymi ciężarówkami przegubowymi po drogach górskich, sprzęt został dostarczony w różne miejsca budowy mniejszymi pojazdami, przy zachowaniu szczególnej ostrożności blisko zbocza góry. Większość prac została wykonana w bardzo złych warunkach pogodowych, przy niskiej temperaturze – to był kolejny sprawdzian dla specjalistów z Neptunusa.

Korzyści
Vedran Pavlek, manager komitetu organizacyjnego Audi FIS Ski World Cup wyraził zadowolenie z faktu, że udało się znaleźć partnera, który zdołał sprostać temu wymagającemu wyzwaniu.

„Od dziesięciu lat Neptunus jest głównym partnerem Chorwackiego Stowarzyszenia Narciarskiego podczas organizowania zawodów – Snow Queen Trophy. Neptunus dostarcza najwyższej jakości budynki, zwłaszcza jeśli chodzi o strefę VIP i zaplecze cateringowe. Goście mogą korzystać z unikalnego doświadczenia, jakim jest oglądanie zawodów w komfortowych warunkach z najwyższej jakości usługami. Profesjonalizm Neptunusa i doświadczenie zdobyte na przestrzeni ostatniej dekady pokazuje jak ważnym i wiarygodnym dostawcą usług jest firma, zostawiając swoją konkurencję daleko w tyle.”

Neptunus-Aluhal-Snow-Queen-Trophy-Zagreb-Structure-Winterevent
Neptunus-Aluhal-Snow-Queen-Trophy-Zagreb-Structure-Winterevent
Neptunus-Aluhal-Snow-Queen-Trophy-Zagreb-Structure-Winterevent
Neptunus-Aluhal-Snow-Queen-Trophy-Zagreb-Structure-Winterevent
Neptunus-Aluhal-Snow-Queen-Trophy-Zagreb-Structure-Sportevent

Zainteresowani konstrukcjami na imprezy zimowe?