MENU
Budowle modułowe, Inne obiekty, Mieszkania tymczasowe

Snoozebox potrzebował półtrwalej konstrukcji na terenie swojego mobilnego hotelu przy torze wyścigowym Silverstone

Snoozebox tymczasowy hol hotelowy

Zadanie
Snoozebox oferuje mobilne, tymczasowe zakwaterowanie, które można dostarczyć w miejsce eventu i uruchomić w ciągu 48 godzin. Pokoje są przewożone ciężarówkami, a następnie rozładowywane przy użyciu dźwigu. Inteligentnie zaprojektowane tymczasowe pokoje wyposażone są w łazienkę, podwójne łóżko, klimatyzację, gniazdka elektryczne, płaski telewizor oraz bezpłatne WiFi. Dodatkowo, codziennie
zaopatrywane są w czyste ręczniki i akcesoria toaletowe.

Wymagania
Snoozebox potrzebował półtrwalej konstrukcji na terenie swojego mobilnego hotelu przy torze wyścigowym Silverstone w hrabstwie Northamptonshire. Snoozebox zawarł z Neptunusem – specjalistą w zakresie obiektów tymczasowych – umowę na 2 lata, w ramach której zapewnił dodatkową przestrzeń.

Rozwiązanie
Pokoje Snoozebox znajdowały się przy torze Silverstone już od ponad roku. Miejsce znane jest przede wszystkim fanom wyścigów – to właśnie tu odbywają się wyścigi Briti sh Grand Prix. Gdy uzyskano pozwolenie na rozbudowę obiektu, firma Snoozebox postanowiła skorzystać z tymczasowych rozwiązań i zbudować recepcję, strefę na potrzeby cateringu oraz strefę socjalną.

Neptunus dostarczył strukturę Evolution z częściowym półpiętrem w której stworzono kawiarnię tylko dla gości hotelu. Pomieszczenie wyposażone zostało w zewnętrzny taras, co umożliwiło obserwację pełnych emocji wyścigów.

Snoozebox wybrał Neptunusa ze względu na doskonałą jakość produktów, obsługę oraz możliwość szybkiej realizacji projektu. Obiekt został ukończony w zaledwie 4 tygodnie od momentu złożenia zamówienia, a uruchomiony nastąpiło w kwietniu 2013 roku.

Korzyści
Evolution okazało się idealnym rozwiązaniem dla tymczasowych hoteli Snoozebox przy torze Silverstone, ponieważ konstrukcja ta ma cechy stałej budowli. Wyposażone w izolowane panele ścienne, zintegrowany system rynien oraz podłogę z drewna laminowanego, obiekty Evolution łączą w sobie jakość z doskonałą izolacją oraz wytrzymałością. Wszystkie elementy wykorzystane do postawienia konstrukcji pochodzą z recyklingu z poprzednich lat np. Obiektów wzniesionych podczas igrzysk olimpijskich. Dodatkowo, po dwuletnim okresie wynajmu, struktura tymczasowa może zostać rozmontowana I wykorzystana przy realizacji innych projektów. Snoozebox ma również możliwość przedłużenia umowy.

“Recepcja i pomieszczenie przeznaczone na catering pomogły zapewnić naszym gościom odpowiedni komfort. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z firmą Neptunus” – powiedział Gary Thomson, COO w firmie Snoozebox. “Neptunus dostarczył wysokiej jakości struktury szybko i sprawnie, zapewniając naszym gościom zakwaterowanie najwyższej klasy. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję współpracować z firmą Neptunus w przyszłości.”

Neptunus-Evolution-Mezzanine-Silverstone-temporary-hotel
Neptunus-Evolution-Mezzanine-Silverstone-temporary-hotel
Neptunus-Evolution-Mezzanine-Silverstone-temporary-hotel

Zainteresowani konstrukcjami na imprezy sportowe?