MENU
Promocje produktów

Projekt budowlany musi być prowadzony w niekorzystnych warunkach pogodowych w silnych wiatrach

“Pioneering Spirit” ceremonia inauguracyjna

Zadanie
Wiodący na rynku globalny wykonawca konstrukcji morskich – Allseas, zaprezentował największą na świecie platformę i zwodował statek do układania rurociągów “Pioneering Spirit” podczas ceremonii inauguracyjnej w porcie w Rotterdamie.

Pioneering Spirit to najnowszy nabytek we flocie Allseas. Statek o długości 382 metrów i szerokości 124 metrów ma podwójny kadłub połączony z ogromną platformą i zajmuje obszar równy wielkości ośmiu boisk do piłki nożnej albo dwóm super tankowcom. Nośność pokładu wynosi 48,000 ton, a wyciągarka jest w stanie unieść 2,000 ton ciężaru. Statek był głównie konstruowany w Korei Południowej przed przyjazdem do Rotterdamu na oficjalną ceremonię inauguracji. Jest to największy statek, który wpłynął do portowego terminalu Maasvlakte.

Neptunus został poproszony przez zespół organizatorów z Production World o stworzenie najnowocześniejszego zaplecza gościnnego na potrzeby tej ważnej ceremonii, na którą przybyły setki gości i ważnych osób.

Rozwiązanie
Neptunus dostarczył dwa obiekty typu Evolution o całkowitej powierzchni 975 m2 oraz 50 m2  – Alure Globe, które zostały umieszczone na nabrzeżu i służyły jako tymczasowy przystanek autobusowy oraz biuro akredytacji dla gości.

Zespół techniczny Neptunusa stworzył zaplecze gościnne o powierzchni 3000 m2, które zostało wybudowane na pontonie przylegającym do ogromnego, dwukadłubowego katamaranu. Stylowa dwudachowa konstrukcja Evolution zawierała antresolę, recepcję, salę główną oraz strefę restauracyjną. Budynek posiadał również wewnętrzne schody i windę. Seria obiektów typu Alure Globe tworzyła zadaszone wejście prowadzące do głównego budynku.

Ponad 42 ciężarówki wypełnione materiałami i sprzętem dostarczyły konstrukcje na ponton, który udźwignął tysiące ton materiału podczas transportu od nadbrzeża na wodę. Dwudziestoosobowy zespół Neptunusa zrealizował projekt w ciągu pięciu tygodni. Konstrukcje zostały zdemontowane, wszystkie obiekty rozebrane i usunięte zaraz po zakończeniu wydarzenia.

Wyzwania
Technicy Neptunusa spotkali się z kilkoma wyzwaniami podczas realizacji projektu. Musieli oni przygotować program budowy na wypadek zmian pogodowych, uwzględniając także silne wiatry, które często zdarzają się w porcie. 

Innym sprawdzianem dla techników Neptunusa było rozwiązanie problemu logistycznego związanego z dostarczeniem tysiąca ton materiałów i sprzętu do chronionego portu, a następnie przetransportowanie go na ponton umieszczony obok statku “Pioneering Spirit”.

Ten projekt potwierdził opinię o konstrukcjach Neptunusa jako o obiektach wszechstronnych i elastycznych, niezależnie od pogody i miejsca, w którym odbywa się dane wydarzenie.

Korzyści
Koordynator projektu z firmy Allseas – Jeroen Hagelstein powiedział: “Biorąc pod uwagę rozmiar oraz miejsce, w którym odbywało się to wydarzenie, można uznać, że logistyka była największym wyzwaniem. W dodatku mieliśmy duże wymagania odnośnie komfortu i opieki nad naszymi gośćmi. Dzięki współpracy z najlepszymi firmami, to wydarzenie było spektakularnym sukcesem”. 

Jeroen Backx, kierownik techniczny z World Production, powiedział: “Żadna inna firma w Holandii i poza nią, nie stworzyłaby takich konstrukcji, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy jaką wykonał dla nas Neptunus”.

Pioneering Spirit
Pioneering Spirit
Pioneering Spirit
Pioneering Spirit
Pioneering Spirit
Pioneering Spirit

Zainteresowani konstrukcjami na wypuszczanie nowych produktów?