MENU
Budowle modułowe, Inne obiekty, Restauracje firmowe

Obiekt do degustacji wina

Obiekt do degustacji wina musującego w ‘Ogrodzie Anglii’

Zadanie

Gusbourne Vineyard położona jest w pięknej okolicy otoczonej starożytna wioską Appledore w hrabstwie Kent, angielskim hrabstwie uważanym za “Ogród Anglii”. Gusbourne Estate wzięło swoja nazwę od byłego właściciela z 1410, John de Goosebourne, którego herb przedstawiający trzy gęsi wciaż wisi na belkach w normańskim kościele w wiosce Appledore. Na przestrzeni wieków pisownia (i wymowa) nazwy osiedla zmieniła się na “Gusbourne”.

W roku 2004, założyciel Andrew Weeber zasadził pierwsze winorośle na przybrzeżnej skarpie  Gusbourne Estate w Kent, w południowo-wschodnim zakątku Anglii. Miał jedną wizje I cel: aby stworzyć angielskie wina musujące, które stałoby obok najlepszych win z całego świata. Od tej chwili producent ma na celu perfekcję.

Fantastyczna lokalizacja winnicy okazała się popularna wśród zwiedzających. Degustacje prowadzone są przez ekspertów od wina Gusbourne. W związku z rosnącą liczba odiwedzających, potrzebna była dodatkowa przestrzeń do degustacji wina, aby zaspokoić popyt podczas pracowitego sezonu letniego/jesiennego.

Rozwiązanie

Neptunus został wybrany do zaprojektowania i zbudowania tymczasowego obiektu do degustacji wina. Ważne aby obiekt był odpowiedni na różne warunki pogodowe, a do tego wygodny i stylowy, będąc uzupełnieniem luksusowych wycieczek i degustacji odbywających się na posiadłości.

Ośmioosobowy zespół budowniczych zaledwie w 8 dni wzniósł tymczasowy obiekt Alure o powierzchni 150 metrów kwadratowych. Okna wychodza na idylliczną winnicę. Neptunus odpowiadał również za wyposażenie wewnętrzne, oświetlenie, podłogi, toalety i klimatyzację. Tymczasowy obiekt pozostanie na miejscu przez okres sześciu miesięcy, po czym w zaledwie 2 dni zostanie zdemontowany,
a elementy konstrukcji wrócą do magazynu Neptunus.

Wyzwanie

Konstrukcja musiała zostać zbudowana w bardzo specyficznym obszarze winnicy. Dostawa sprzętu i proces budowy musiał odbyć sie przy minimalnym zakłóceniu codziennej działalności winnicy.

Werdykt

Sophie Sturdy, Gusbourne’s Marketing Manager, powiedziała: “Potrzebowaliśmy dodatkowej przestrzeni aby umozliwic degustację, w każdych warunkach pogodowych i zaspokoic popyt na nasze luksusowe wycieczki i degustacje. Obiekt musiał znajdować się w konkretnym miejscu, a wnętrze byc eleganckie, w klasie premium, zgodnie z nasza nagradzaną marką English Sparkling Wine.”

“Wybraliśmy firmę Neptunus, ponieważ oferowała kompleksowe rozwiązanie, w tym zarządzanie projektem, modułową konstrukcję budynku, klimatyzację/ogrzewanie, toalety, wewnętrzne prace stolarskie. Wiedzieliśmy, że ich osiagnięcia w innych projektach z klientami były wzorowe. Neptunus przez cały czas jasno określał koszty i ramy czasowe, a także szybko mógł dostarczyć rozwiązanie dopasowane do naszych potrzeb. Gdy obiekt stał już na miejscu dokonywali bierzących poprawek.”

neptunus-alure-degustacja-wina
neptunus-alure-degustacja-wina
neptunus-alure-degustacja-wina
neptunus-alure-degustacja-wina

Zainteresowany Budowle modułowe?