MENU
Imprezy sportowe, Namioty eventowe

Pomieszczenia dla gości, media, biura

Mistrzostwa LTA w Chin2021

Zadanie

Mistrzostwa LTA w Cinch są jednym z kluczowych spotkań sezonu na kortach trawiastych Lawn Tennis Association przed turniejem Wimbledon i przyciągają wiele światowych gwiazd. W edycji 2021 w akcji pojawił się były numer jeden na świecie – Andy Murray, który wraca do zdrowia po długotrwałej kontuzji biodra wraz z czołowym Włochem Matteo Berrettinim, który zdobył tegoroczny tytuł.

W 2019 roku LTA zleciło Neptunus stworzenie nowego nowoczesnego, flagowego pawilonu gościnnego wyłacznie na potrzeby turnieju, organizowanego corocznie w historycznym Queen’s Club w Londynie. Jednak pandemia koronawirusa spowodowała anulowanie mistrzostw w roku 2020 – opóźniając debiut nowego obiektu.

W 2021 mistrzostwa w Chin odbyły się, ale obowiązywały surowe ograniczenia dotyczące liczby frekwencji i przepisów dotyczących utrzymania dystansu społecznego. Organizatorzy stanęli przed trudnym wyzwaniem znalezienia dodtakowej przetsrzeni dla dziennikarzy, komentatorów i zaplecza organizatorów, ktorzy normalnie byliby zakwaterowani w klubie w Queen’s.

Rozwiązanie

Pierwotnie zaprojektowany przez Neptunus obiekt dedykowany był gościom VIP i posiadał ogólnodostępne miejsce na catering. Nowy pawilon południowy został przebudowany w 2021 r. tak aby uwzględnić pomieszczenia biurowe oraz specjalną dźwiękoszczelną strefę dla dziennikarzy i komentatorów.

Dwupiętrowa konstrukcja Evolution II, o powierzchni 3600 metrów kwadratowych, została wzniesiona w zaledwie 22 dni przez 20-osobową załogę pracowników Neptunus i podwykonawców. Pawilon wyglądem przypominał stały budynek. Zawiera zewnętrzne oraz wewnętrzne antresole oraz 60-metrowy drewniany ogród na dachu z panoramicznym widokiem na korty tenisowe.

Oprócz powierzchni biurowej i medialnej w obiekcie znalazła sie tez strefa VIP z wejściem na atrium, apartamenty sponsorskie, kawiarnio-restauracja, stoiska merchandisingowe i strefa barowa na świeżym powietrzu wraz z niezbędnymi usługami, takimi jak kuchnie i pomieszczenia pierwszej pomocy. Neptunus odpowiadał za wyposażenie wnetrza, klimatyzację, windy, wykładziny podłogowe i luksusowe toalety znajdujące się wewnątrz obiektu.

Neptunus był w stanie zademonstrować niesamowitą elastyczność swojej technologii. Projekt spełnił wszystkie dodatkowe wymagania przestrzenne LTA. Tworząc nową przestrzeń z zachowaniem obowiązujących restrykcji co do odległości społecznych, zmagania sportowe mogły być bezpiecznie przeprowadzone dla fanów tenisa.

 

Wyzwanie

Queen’s Club znajduje się w ruchliwej cześci zachodniego Londynu z utrudnionym dostępem dla dużych pojazdów. Dostawa ton sprzętu i proces budowy musiały zostać przeprowadzone w napietych ramach czasowych i z zachowaniem ścisłych zasad bezpieczeństwa covid.

Skrupulatne planowanie oparte na współpracy z LTA zapewniło płynny proces budowy zgodnie z ułożonym harmonogramem.

Konieczne było zbudowanie dźwiękoszczelnej strefy dla mediów, aby wszystkie transmisje i wywiady mogły odbywać się bez zakłóceń i dźwięków mogących dochodzić z sąsiadujących barów i restauracji.

Jesli ograniczenia związane z koronawirusem zostaną całkowicie zniesione na mistrzostwa w 2022r. to południowy pawilon prawdopodobnie powróci jako ten dedykowany wyłacznie części hotelarskiej.

Werdykt

Chris Pollard, dyrektor ds. ważnych wydarzeń powiedział: „Rozwiązania dostarczone przez Neptunus umożliwiły nam sprawną i efektywną rekonfigurację przestrzeni, zapewnienie najlepszej możliwej obsługi gości w bezpiecznym środowisku oraz umieszczenie mediów w obszarze, który wielu dziennikarzy chciałoby zobaczyć u nas ponownie. To świadectwo jakości usług oferowanych przez Neptunus oraz sukces naszej współpracy. Z niecierpliwością czekamy na kolejne lata naszej współpracy i wywarcie jeszcze lepszego wrażenia na uczestnikach Mistrzostw Cinch. Świat nadal się otwiera.”

Neptunus-LTA-Tennis-Tournament-London-Evolution
Neptunus-LTA-Tennis-Tournament-London-Evolution
Neptunus-LTA-Tennis-Tournament-London-Evolution
Neptunus-

Zainteresowany Namioty eventowe?

Skontaktuj się z nami ZADZWOŃ