MENU
Imprezy sportowe, Namioty eventowe

Pomieszczenia dla gości, media, biura

Mistrzostwa LTA w Chin2021

Zadanie

Mistrzostwa LTA w Cinch są jednym z kluczowych spotkań sezonu na kortach trawiastych Lawn Tennis Association przed turniejem Wimbledon i przyciągają wiele światowych gwiazd. W edycji 2021 w akcji pojawił się były numer jeden na świecie – Andy Murray, który wraca do zdrowia po długotrwałej kontuzji biodra wraz z czołowym Włochem Matteo Berrettinim, który zdobył tegoroczny tytuł.

W 2019 roku LTA zleciło Neptunus stworzenie nowego nowoczesnego, flagowego pawilonu gościnnego wyłacznie na potrzeby turnieju, organizowanego corocznie w historycznym Queen’s Club w Londynie. Jednak pandemia koronawirusa spowodowała anulowanie mistrzostw w roku 2020 – opóźniając debiut nowego obiektu.

W 2021 mistrzostwa w Chin odbyły się, ale obowiązywały surowe ograniczenia dotyczące liczby frekwencji i przepisów dotyczących utrzymania dystansu społecznego. Organizatorzy stanęli przed trudnym wyzwaniem znalezienia dodtakowej przetsrzeni dla dziennikarzy, komentatorów i zaplecza organizatorów, ktorzy normalnie byliby zakwaterowani w klubie w Queen’s.

Rozwiązanie

Pierwotnie zaprojektowany przez Neptunus obiekt dedykowany był gościom VIP i posiadał ogólnodostępne miejsce na catering. Nowy pawilon południowy został przebudowany w 2021 r. tak aby uwzględnić pomieszczenia biurowe oraz specjalną dźwiękoszczelną strefę dla dziennikarzy i komentatorów.

Dwupiętrowa konstrukcja Evolution II, o powierzchni 3600 metrów kwadratowych, została wzniesiona w zaledwie 22 dni przez 20-osobową załogę pracowników Neptunus i podwykonawców. Pawilon wyglądem przypominał stały budynek. Zawiera zewnętrzne oraz wewnętrzne antresole oraz 60-metrowy drewniany ogród na dachu z panoramicznym widokiem na korty tenisowe.

Oprócz powierzchni biurowej i medialnej w obiekcie znalazła sie tez strefa VIP z wejściem na atrium, apartamenty sponsorskie, kawiarnio-restauracja, stoiska merchandisingowe i strefa barowa na świeżym powietrzu wraz z niezbędnymi usługami, takimi jak kuchnie i pomieszczenia pierwszej pomocy. Neptunus odpowiadał za wyposażenie wnetrza, klimatyzację, windy, wykładziny podłogowe i luksusowe toalety znajdujące się wewnątrz obiektu.

Neptunus był w stanie zademonstrować niesamowitą elastyczność swojej technologii. Projekt spełnił wszystkie dodatkowe wymagania przestrzenne LTA. Tworząc nową przestrzeń z zachowaniem obowiązujących restrykcji co do odległości społecznych, zmagania sportowe mogły być bezpiecznie przeprowadzone dla fanów tenisa.

 

Wyzwanie

Queen’s Club znajduje się w ruchliwej cześci zachodniego Londynu z utrudnionym dostępem dla dużych pojazdów. Dostawa ton sprzętu i proces budowy musiały zostać przeprowadzone w napietych ramach czasowych i z zachowaniem ścisłych zasad bezpieczeństwa covid.

Skrupulatne planowanie oparte na współpracy z LTA zapewniło płynny proces budowy zgodnie z ułożonym harmonogramem.

Konieczne było zbudowanie dźwiękoszczelnej strefy dla mediów, aby wszystkie transmisje i wywiady mogły odbywać się bez zakłóceń i dźwięków mogących dochodzić z sąsiadujących barów i restauracji.

Jesli ograniczenia związane z koronawirusem zostaną całkowicie zniesione na mistrzostwa w 2022r. to południowy pawilon prawdopodobnie powróci jako ten dedykowany wyłacznie części hotelarskiej.

Werdykt

Chris Pollard, dyrektor ds. ważnych wydarzeń powiedział: „Rozwiązania dostarczone przez Neptunus umożliwiły nam sprawną i efektywną rekonfigurację przestrzeni, zapewnienie najlepszej możliwej obsługi gości w bezpiecznym środowisku oraz umieszczenie mediów w obszarze, który wielu dziennikarzy chciałoby zobaczyć u nas ponownie. To świadectwo jakości usług oferowanych przez Neptunus oraz sukces naszej współpracy. Z niecierpliwością czekamy na kolejne lata naszej współpracy i wywarcie jeszcze lepszego wrażenia na uczestnikach Mistrzostw Cinch. Świat nadal się otwiera.”

Ekskluzywny obiekt gościnny na turniej tenisowy
Ekskluzywny obiekt gościnny na turniej tenisowy
Ekskluzywna gościnność Neptuna
Struktura gościnności Neptun
Struktura gościnności Neptun
Turniej tenisowy Hospitality Cafe Queens
Turniej tenisowy Hospitality Cafe Queens
wakat pracownik montażowy neptun

Zainteresowany Namioty eventowe?