MENU
Namioty eventowe, Targi

Neptunus wznosi tymczasowy obiekt na Targi Masterpiece

Targi Masterpiece London

Wymagania
Organizator wymagał, aby tymczasowa konstrukcja o powierzchni 13 tys. m2 w południowej części terenów Królewskiego Szpitala w Chelsea, powstała w ciągu 14 dni. Neptunus został poproszony o wzniesienie tymczasowego obiektu na potrzeby tego największego wydarzenia w świecie sztuki już po raz czwarty.

Rozwiązanie
Otulone gigantycznym nadrukiem odzwierciedlającym zabytkowy wystrój, trzy połączone ze sobą konstrukcje Evolution, stworzyły wysokiej jakości przestrzeń wystawową i kilka stref gastronomicznych.
Sale wystawowe ulokowano w jasnych wnętrzach struktury Evolution o wymiarach 50 x 35 m, połączonej z konstrukcją o wymiarach 10 x 85 m, która pełniła funkcje hali wejściowej.
Obiekt został wyposażony w specjalnie wzmocnione podłogi, mogące utrzymać duży ciężar wszystkich eksponatów, wśród których znalazł się m.in. jacht Riva oraz ciężka, kamienna rzeźba. Do pokrycia dachu użyto nieprzezroczystego materiału, aby delikatnie zaciemnić wnętrze stwarzając nastrojową atmosferę i możliwość wyeksponowania przedmiotów za pomocą odpowiedniego oświetlenia.

Korzyści
Organizatorzy ponownie zdecydowali się na wybór konstrukcji Evolution firmy Neptunus, ponieważ posiada ona pożądane cechy, typowe dla stałych budynków. Wyposażone w system podwyższanych podłóg, izolowane panele ścienne oraz zintegrowany system odprowadzania wody deszczowej, konstrukcje Evolution są połączeniem wysokiej jakości z doskonałymi właściwościami izolacyjnymi i troską o ekologię.
Wnętrze zostało wykończone schludnie i praktycznie, a wysokość obiektu pozwoliła na zamontowanie klimatyzacji i elektryki w sposób dyskretny, nad podwieszanym sufitem.
Liczba odwiedzających ponownie wzrosła o 20% w stosunku do poprzednich lat. Prawie 34 tys. osób wzięło udział w targach podziwiając zapierające dech w piersi dzieła sztuki, antyki oraz unikalne kolekcje wystawione na sprzedaż.
“Jesteśmy bardzo zadowoleni z ponownej współpracy z Neptunusem przy organizacji tegorocznej wystawy, ponieważ firma ta rozumie wymagania stawiane przy organizacji tak prestiżowej imprezy.” powiedziała Dyrektor Targów Masterpiece, Nicola Winwood. “Konstrukcje stwarzają wrażenie przebywania w stałym budynku, zapewniając stylowe i komfortowe wnętrze dla odwiedzających oraz bezpieczne środowisko dla prezentowanych eksponatów.”

Neptunus-Evolution-Masterpiece-London-Structure-Fair
Neptunus-Evolution-Masterpiece-London-Fair-Exhibition-Structure
Neptunus-Evolution-Masterpiece-London-Fair-Exhibition-Structure

Zainteresowani namiotami wystawowymi?