MENU
Namioty eventowe, Targi

Neptunus wzniósł dużą halę Alu Hall, Double Decker i Alure Globe, zajmując łączną powierzchnię ponad 3800 metrów kwadratowych

LAPADA & PAD, Berkeley Square, London

Zadanie do wykonania
Neptunus został wybrany do stworzenia wyjątkowej przestrzeni wystawienniczej położonej na londyńskim placu Berkeley Square w samym sercu tętniącej życiem stolicy sztuki Mayfair.

Pawilon Art & Design (PAD) to jedna z największych wystaw sztuki współczesnej na świecie z galeriami sztuki z Barcelony, Brukseli, Mediolanu, Nowego Jorku, Paryża i Sztokholmu, które prezentują dzieła sztuki dla publiczności w ciągu okresu pięciu dni w październiku. Po udanym wydarzeniu PAD w 2011 r. Neptunus skontaktował się z innym użytkownikiem Berkeley Square, LAPADA, w celu zapewnienia zaplecza dla kolejnej imprezy masowej. Konsultacje między użytkownikami zaowocowały porozumieniem o udostępnieniu tymczasowej przestrzeni z ogromnymi korzyściami dla obu stron.

Targi LAPADA Art & Antiques odbywają się w miesiącu wrześniu, dla którego to wydarzenia potrzebne jest 3800 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej. Neptunus otrzymał zlecenie budowy kilku tymczasowych konstrukcji dla LAPADA, które zostaną zachowane i ponownie wykorzystane przez pawilon Art & Design w następnym miesiącu.

Rozwiązanie
Neptunus wzniósł dużą halę Alu Hall, Double Decker i Alure Globe, zajmując łączną powierzchnię ponad 3800 metrów kwadratowych tak, aby pomieścić eksponaty oraz przestrzeń na bar i restaurację dla zwiedzających. Hala Alu Hall doskonale nadaje się na imprezy takie jak LAPADA i PAD; przestronna i elastyczna, aby sprostać wszystkim wymaganiom, Alu Hall stanowi również idealny „pusty namiot” jako tło dla prezentacji dzieł sztuki.

Alu Hall, jako konstrukcja o wyraźnej rozpiętości, dostępna w wielu szerokościach, to nowoczesna i wszechstronna przestrzeń, stanowiąca połączenie przestrzeni wystawienniczej i obiektów dla zwiedzających.

Konstrukcje LAPADA zostały zachowane i ponownie wykorzystane przez Pawilon Art & Design w październiku, co spowodowało zminimalizowanie śladu węglowego i ograniczyło zakłócenia. Po zdemontowaniu nie pozostał żaden ślad po obecności budowli w środowisku naturalnym, które nie zostało w żaden sposób naruszone.

Wyzwania
Bliskość ruchliwego ronda, kamienne schody i ściany w tym miejscu stanowiły liczne wyzwania logistyczne dla zespołu instalacyjnego Neptunus. Ponadto 31 drzew chronionych, z których wszystkie były starsze niż 200 lat, musiały zostać zachowane na etapie budowy, aby nie zostały uszkodzone.

Aby sprostać tym wyzwaniom, Neptunus zaprojektował rozwiązanie, które zostało starannie skonstruowane w celu włączenia drzew w zarys konstrukcji – w tym Double Decker (konstrukcja piętrowa). To skutecznie ochroniło miejsce budowy i jego historyczne cechy.

Pomimo ograniczeń tego miejsca, dla przykładu takich, że rozładunek materiałów był możliwy tylko w nocy, Neptunus ukończył  projekt na czas i zgodnie z wymaganiami klienta.

Werdykt
„Chciałbym podziękować Neptunusowi za ich ciężką pracę w przyczynieniu się do sukcesu targów LAPADA 2012” – powiedziała Sarah Percy-Davis, dyrektor generalny LAPADA. „Ta dwupoziomowa konstrukcja odniosła ogromny sukces zarówno wśród wystawców, jak też i u zwiedzających, a my byliśmy zachwyceni ogólnym efektem.

„Współpraca z Neptunus sprawiła nam przyjemność, dzięki czemu ten trudny projekt przebiegał tak płynnie, jak to możliwe, a my jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną troskę i dbałość o szczegóły. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Neptunusem ponownie w przyszłym roku. ”

O Neptunus
Założony ponad 80 lat temu Neptunus pozostaje rodzinną firmą znaną z kreatywności i innowacyjności swoich tymczasowych konstrukcji. Z siedzibą główną w Holandii i oddziałami w Wielkiej Brytanii, Belgii, Niemczech, Francji, Polsce i Austrii, Neptunus ma udokumentowane doświadczenie w projektowaniu, produkcji i dostawie wszelkiego rodzaju budynków tymczasowych.

W celu uzyskania większej ilości informacji prosimy odwiedzić stronę: www.neptunus.pl

Neptunus Aluhall Lapada art antiquesfair londyńska struktura wystawy wydarzeń
Neptunus Aluhall Lapada art antiquesfair londyńska struktura wystawy wydarzeń
Neptunus Aluhall Lapada art antiquesfair londyńska struktura wystawy wydarzeń
Neptunus Aluhall Lapada art antiquesfair londyńska struktura wystawy wydarzeń
Neptunus Aluhall Lapada art antiquesfair londyńska struktura wystawy wydarzeń
Neptunus Aluhall Lapada art antiquesfair londyńska struktura wystawy wydarzeń

Zainteresowany Namioty eventowe?