MENU
Namioty eventowe, Targi

Neptunus wzniósł dużą halę Alu Hall, Double Decker i Alure Globe, zajmując łączną powierzchnię ponad 3800 metrów kwadratowych

LAPADA & PAD, Berkeley Square, London

Zadanie do wykonania
Neptunus został wybrany do stworzenia wyjątkowej przestrzeni wystawienniczej położonej na londyńskim placu Berkeley Square w samym sercu tętniącej życiem stolicy sztuki Mayfair.

Pawilon Art & Design (PAD) to jedna z największych wystaw sztuki współczesnej na świecie z galeriami sztuki z Barcelony, Brukseli, Mediolanu, Nowego Jorku, Paryża i Sztokholmu, które prezentują dzieła sztuki dla publiczności w ciągu okresu pięciu dni w październiku. Po udanym wydarzeniu PAD w 2011 r. Neptunus skontaktował się z innym użytkownikiem Berkeley Square, LAPADA, w celu zapewnienia zaplecza dla kolejnej imprezy masowej. Konsultacje między użytkownikami zaowocowały porozumieniem o udostępnieniu tymczasowej przestrzeni z ogromnymi korzyściami dla obu stron.

Targi LAPADA Art & Antiques odbywają się w miesiącu wrześniu, dla którego to wydarzenia potrzebne jest 3800 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej. Neptunus otrzymał zlecenie budowy kilku tymczasowych konstrukcji dla LAPADA, które zostaną zachowane i ponownie wykorzystane przez pawilon Art & Design w następnym miesiącu.

Rozwiązanie
Neptunus wzniósł dużą halę Alu Hall, Double Decker i Alure Globe, zajmując łączną powierzchnię ponad 3800 metrów kwadratowych tak, aby pomieścić eksponaty oraz przestrzeń na bar i restaurację dla zwiedzających. Hala Alu Hall doskonale nadaje się na imprezy takie jak LAPADA i PAD; przestronna i elastyczna, aby sprostać wszystkim wymaganiom, Alu Hall stanowi również idealny „pusty namiot” jako tło dla prezentacji dzieł sztuki.

Alu Hall, jako konstrukcja o wyraźnej rozpiętości, dostępna w wielu szerokościach, to nowoczesna i wszechstronna przestrzeń, stanowiąca połączenie przestrzeni wystawienniczej i obiektów dla zwiedzających.

Konstrukcje LAPADA zostały zachowane i ponownie wykorzystane przez Pawilon Art & Design w październiku, co spowodowało zminimalizowanie śladu węglowego i ograniczyło zakłócenia. Po zdemontowaniu nie pozostał żaden ślad po obecności budowli w środowisku naturalnym, które nie zostało w żaden sposób naruszone.

Wyzwania
Bliskość ruchliwego ronda, kamienne schody i ściany w tym miejscu stanowiły liczne wyzwania logistyczne dla zespołu instalacyjnego Neptunus. Ponadto 31 drzew chronionych, z których wszystkie były starsze niż 200 lat, musiały zostać zachowane na etapie budowy, aby nie zostały uszkodzone.

Aby sprostać tym wyzwaniom, Neptunus zaprojektował rozwiązanie, które zostało starannie skonstruowane w celu włączenia drzew w zarys konstrukcji – w tym Double Decker (konstrukcja piętrowa). To skutecznie ochroniło miejsce budowy i jego historyczne cechy.

Pomimo ograniczeń tego miejsca, dla przykładu takich, że rozładunek materiałów był możliwy tylko w nocy, Neptunus ukończył  projekt na czas i zgodnie z wymaganiami klienta.

Werdykt
„Chciałbym podziękować Neptunusowi za ich ciężką pracę w przyczynieniu się do sukcesu targów LAPADA 2012” – powiedziała Sarah Percy-Davis, dyrektor generalny LAPADA. „Ta dwupoziomowa konstrukcja odniosła ogromny sukces zarówno wśród wystawców, jak też i u zwiedzających, a my byliśmy zachwyceni ogólnym efektem.

„Współpraca z Neptunus sprawiła nam przyjemność, dzięki czemu ten trudny projekt przebiegał tak płynnie, jak to możliwe, a my jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną troskę i dbałość o szczegóły. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Neptunusem ponownie w przyszłym roku. ”

O Neptunus
Założony ponad 80 lat temu Neptunus pozostaje rodzinną firmą znaną z kreatywności i innowacyjności swoich tymczasowych konstrukcji. Z siedzibą główną w Holandii i oddziałami w Wielkiej Brytanii, Belgii, Niemczech, Francji, Polsce i Austrii, Neptunus ma udokumentowane doświadczenie w projektowaniu, produkcji i dostawie wszelkiego rodzaju budynków tymczasowych.

W celu uzyskania większej ilości informacji prosimy odwiedzić stronę: www.neptunus.pl

Zainteresowany Namioty eventowe?

Skontaktuj się z nami ZADZWOŃ