MENU
Namioty eventowe, Targi

Neptunus dostarcza kompletne lokale tymczasowe przeznaczone do organizacji duzych imprez lub wystaw

IFTF FAIR 2016

Zadanie
Hala Expo Haarlemmermeer to powierzchnia wystawiennicza początkowo zaprojektowana, aby pomieścić organizowane na dużą skalę targi florystyczne, które odbywają się w Holandii co dziesięć lat.

Po wystawie Floriada 2002, miejsce stało się powierzchnią wystawienniczą, między innymi, dla Międzynarodowych Targów Kwiaciarstwa i Ogrodnictwa (IFTF). Targi IFTF są jednym z najpopularniejszych wydarzeń dla przemysłu kwiaciarskiego i ogrodniczego, a liczba wystawców rośnie z roku na rok.

Organizator Expo Haarlemmermeer rozważał konieczność postawienia nowego budynku, aby sprostać wymaganiom zarówno wystawców, jak i ogromnej liczby gości obecnych na wydarzeniu. Jednak nie zdążyłby wybudować stałej konstrukcji na czas, czyli do rozpoczęcia siódmej edycji targów IFTF 2016.

W związku z tym zwrócono się do specjalistów z firmy Neptunus z prośbą o zapewnienie tymczasowej konstrukcji, aby stworzyć dodatkową przestrzeń wystawienniczą. Zadaniem Neptunusa było szybkie dostarczenie rozwiązania tymczasowego spełniającego specjalne wymagania oraz wykorzystującego istniejącą już w hali Expo stałą konstrukcję dachu.

Rozwiązanie
Neptunus stworzył dodatkową, zadaszoną powierzchnię wystawienniczą w sprytny sposób włączając w to otwartą część istniejącego budynku Expo Haarlemmermeer. Specjaliści Neptunusa zastosowali idealne rozwiązanie wykorzystując demontowalne ściany z tymczasowej konstrukcji Evolution, które zostały przyłączone do już istniejącej struktury dachu. Dzięki temu udało się uzyskać dużą, zamkniętą powierzchnię wystawienniczą o łącznej powierzchni 25 000 metrów kwadratowych. Co oznacza prawie dwa razy więcej miejsca w porównaniu do targów organizowanych w poprzednich latach.

Ośmiu specjalistów z firmy Neptunus postawiło konstrukcję w zaledwie 4 dni. Mierząca 8 metrów wysokości i całkowicie izolowana ściana została połączona z dachem za pomocą systemu mocowania zaprojektowanego przez Neptunus. Tymczasowy system ścianek działowych jest całkowicie demontowany i przeznaczony do wielokrotnego użytku, co sprawia, że jest to trwałe rozwiązanie, które umożliwia także powiększenie budynku w przyszłości.

W sumie 275 wystawców wzięło udział w targach organizowanych w 2016 roku. Organizatorzy mają jednak nadzieję, że w ciągu najbliższych dwóch lat, dzięki elastyczności i możliwości powiększenia przestrzeni wystawienniczej, liczba wystawców wzrośnie do około 500.

Wyzwanie
Przy standardowych projektach, Neptunus dostarcza kompletne lokale tymczasowe przeznaczone do organizacji dużych imprez lub wystaw. Jednak na tę okazję, Neptunus był w stanie dostosować ściany wykorzystywane w popularnej konstrukcji tymczasowej Evolution oraz zaprojektować na specjalne zamówienie system mocowania, który umożliwił przyłączenie ścian do stałego dachu hali Expo Haarlemmermeer.

Zastosowane w konstrukcji ściany z systemu struktur tymczasowych są wykorzystywane zarówno przy krótko, jak i długoterminowych rozwiązań przestrzennych. Półtrwałe konstrukcje Evolution były stosowany, między innymi, w przypadku sklepów, magazynów, hal sportowych, salonów i wielu innych miejscach.

W powstałym budynku tymczasowym, Neptunus zapewnił także system oświetlenia awaryjnego oraz ogrzewanie.

Korzyści
„Neptunus sprawił, że udało nam się poszerzyć naszą przestrzeń wystawienniczą dla ostatniej edycji targów. Cieszymy się, że zarówno nasi wystawcy, jak i goście mogą korzystać z lepszego układu przestrzennego i nowego wyglądu hali, który jest dokładnie taki jakiego oczekiwaliśmy” – powiedział Dick van Raamsdonk, rzecznik IFTF.

„Dzięki naszemu doświadczeniu i know-how byliśmy w stanie stworzyć bezpieczną konstrukcję zbudowaną z już istniejących ścian, która dodatkowo mogła powstać w tak krótkim czasie” – skomentował Jock Muijsers, Kierownik projektu firmy Neptunus.

Neptunus Evolution IFTF Fair Namiot targowy Vijfhuizen
Neptunus Evolution IFTF Fair Namiot targowy Vijfhuizen
Neptunus Evolution IFTF Fair Namiot targowy Vijfhuizen
Neptunus Evolution IFTF Fair Namiot targowy Vijfhuizen
Neptunus Evolution IFTF Fair Namiot targowy Vijfhuizen
Neptunus Evolution IFTF Fair Namiot targowy Vijfhuizen
Neptunus Evolution IFTF Fair Namiot targowy Vijfhuizen

Zainteresowani namiotami wystawowymi?