MENU
Hale sportowe

Główną zaletą budynków tymczasowych jest krótki czas budowy oraz ich wielofunkcyjność

Demontowalne Sporthalle jako temporäre Lösung: Flexolution

Zadanie
Sport to ważna sfera życia w Luksemburgu; w stolicy znajduje się 160 klubów sportowych oferujących szeroki zakres zajęć.

Szkoła podstawowa w dzielnicy Cents wymagała pilnej renowacji, a jedną z części całego kampusu była hala sportowa. Nakład pracy wymagany do odnowienia hali był tak ogromny, że zdecydowano się na wyburzenie istniejącego obiektu i zbudowanie nowego. W celu zapewnienia kontynuacji zajęć w czasie prac remontowych, miasto Luksemburg zaczęło poszukiwania dostawcy tymczasowej konstrukcji.

Rozwiązanie
Wybrano firmę Neptunus, która miała za zadanie dostarczyć tymczasowy budynek Flexolution na okres trzech lat. Struktura została zaprojektowana tak, aby idealnie sprawdziła się podczas dłuższego użytkowania i powstała w małym parku w niewielkiej odległości od szkoły. Flexolution zapewnia doskonałą izolację, jest energooszczędny, spełnia wymagania dla stałych budynków (np. German EnEV) i posiada świadectwo Luxcontroll (które można porównać do norm TÜV).

W budynku o powierzchni 720 metrów kwadratowych mieści się hala wielkości 18m x 30m, osobne łazienki, magazyn, biura i szatnie. Obiekt został połączony z dodatkową strukturą Flexolution II, co zapewniło dodatkowe 72 metry kwadratowe powierzchni magazynu. Dodatkowo, duży nacisk położono na kwestię komfortu dla użytkowników, ponieważ struktura, pomimo tymczasowego charakteru, miała sprawiać wrażenie stałego budynku.

Wyzwanie
Miasto poszukiwało dostawcy, który rozwiązałby problem szybko i był elastyczny w kwestii okresu użytkowania. Neptunus dostarczył halę w przeciągu dwóch miesięcy, w trakcie prac okazało się jednak, że potrzebne będzie dodatkowe miejsce do przechowywania. Odpowiadając na tę zaistniałą potrzebę, Neptunus zbudował dodatkowy budynek w bardzo krótkim czasie.

Korzyści
„Główną zaletą budynków tymczasowych jest krótki czas budowy oraz ich wielofunkcyjność. Są energooszczędne i prawie niczym nie różnią się od budynków stałych” – powiedziała Dorrie Eilers z Neptunusa

„Wybraliśmy firmę Neptunus ze względu na możliwość szybkiego dostarczenia dokładnie takiego obiektu jakiego potrzebowaliśmy. Firma udowodniła swój profesjonalizm podczas projektu w Lorentzweiler, a teraz umocniła swoją reputację szybko reagując na pilną potrzebę zbudowania dodatkowego budynku kiedy projekt był już w trakcie realizacji” – powiedział Alex Welter, w imieniu Services des Sport miasta Luksemburg.

Neptunus-Flexolution-Sporthal-Luxembourg-tymczasowa-hala-sportowa
Neptunus-Flexolution-Sporthal-Luxembourg-tymczasowa-hala-sportowa
Neptunus-Flexolution-Sporthal-Luxembourg-tymczasowa-hala-sportowa
Neptunus-Flexolution-Judohal-Papendal-rozbieralna hala sportowa

Zainteresowani tymczasowymi halami sportowymi?