MENU
Hale sportowe

"Hala sportowa judo spełnia wszystkie nasze wymagania oraz stanowi doskonały obiekt"

Hala sportowa Judo w Narodowe Centrum Sportowe Papendal: budynek odejmowalny przez co najmniej 10 lat

Zadanie
Narodowe Centrum Sportowe Papendal jest główną siedzibą holenderskiej organizacji rozwoju sportu oraz miejscem szkoleń dla sportowców najwyższej klasy. W 2016 roku ośrodek uruchomił program szkoleniowy dla Holenderskiego Stowarzyszenia Judo, aby sprostać rosnącej popularności tej dyscypliny.
Zadaniem Neptunusa było stworzenie nowej hali sportowej, przede wszystkim w celu zapewnienia przestrzeni na treningi Judo, ale także z możliwością wykorzystania go podczas treningów innych dyscyplin sportowych. Konieczne było także, aby obiekt był idealnie dostosowany do potrzeb sportowców oraz nadający się do ponownego użycia.

Rozwiązanie
Firma zbudowała nowoczesny obiekt zawierający jeden z demontowalnych systemów Neptunusa – Flexolution. Nowoczesna hala sportowa, która została otwarta w marcu 2017 roku, wygląda, jak stały budynek, a technikom z Neptunusa stworzenie oraz pełne wyposażenie obiektu zajęło zaledwie 12 tygodni.
Nowa hala, została nazwana Ruskahal – po dwukrotnie organizowanych w Holandii igrzyskach olimpijskich Judo Champion Willem ‘Wim’ Ruska. Obiekt składa się z trzech kondygnacji oraz zajmuje 1150 m2. Hala zawiera m.in. Dojo (miejsce treningowe dla sztuk walki), trybuny, biura, pomieszczenie medyczne, przebieralnie, prysznice oraz toalety. W efekcie nowa hala obejmuje 2500 m2 przestrzeni dla sportowców oraz fanów.

Wyzwanie
Pomimo tego, że jest to obiekt tymczasowy, to dzięki zaawansowanemu systemowi Flexolution, hala Ruskahal spełnia wszystkie surowe normy dotyczące zużycia energii i ochrony środowiska, które są wymagane dla stałych budynków. Hala sportowa została stworzona z myślą o użytkowaniu przynajmniej przez 10 lat, lecz obiekt jest łatwo demontowanym i nadający się do ponownego użycia w innym miejscu, jeśli zaistnieje taka potrzeba.

Korzyści
Jochem Schellens, Dyrektor Narodowego Centrum Papendal, mówi: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwiązania dostarczonego przez firmę Neptunus. Ruskahal spełnia wszystkie nasze wymagania oraz stanowi doskonały obiekt na przeprowadzenie pełnego programu judo w Papendal. Hala otwiera także wiele możliwości dla innych dyscyplin sportowych.”
Jochem Schellens powiedział, że był pod szczególnym wrażeniem unikalnego, drewnianego sufitu w Dojo i dodał: „11 lat temu rozpoczęliśmy ścisłą współpracę z Neptunusem, dzięki czemu mogliśmy korzystać z tymczasowych możliwości zakwaterowania w Centrum Sportowym. Porównując pierwszą halę z nowo otwartą Ruskahal, można zauważyć duży postęp oraz rozwój osiągnięty przez firmę. Neptunus powinien być dumny z hali Ruskahal, tak samo jak my.”

Neptunus-Flexolution-Ruskahal-Papendal-tijdelijke-sporthal
Neptunus-Flexolution-Ruskahal-Papendal-demontabele-sporthal
Neptunus-Flexolution-Ruskahal-Papendal-demontabele-sporthal
Neptunus-Evolution-Maison-et-Objet-Paris-Expositions

Zainteresowany Budowle tymczasowe?

Skontaktuj się z nami ZADZWOŃ