MENU
Festiwale

Zbudowany w ciągu zaledwie jednego tygodnia

Festiwal ‘Oktoberfeest’

Piętrowa hala namiotowa firmy Neptunus był idealnym rozwiązaniem problemu zmniejszenia przestrzeni na festiwalu Oktoberfeest w Sittard. Od 2005 roku władze miasta Sittard-Geleen corocznie organizują Oktoberfeest w Sittard. Jest to sześciodniowy festiwal z krajowymi i międzynarodowymi występami na żywo.

Zadanie do wykonania
Piętnasta edycja Festiwalu Oktoberfeest Sittard stanowiła trudny problem. Normalna lokalizacja festiwalu została zmniejszona z uwagi na budowę mieszkań na części terenu. Organizatorzy, władze miejskie miasta Sittard-Geleen, zwrócili się do specjalistów od tymczasowych konstrukcji Neptunus, aby mogli oni zaproponować rozwiązanie, które pozwoliłoby wygodnie pomieścić ogromną publiczność, z tym że na znacznie mniejszej powierzchni.

Podobnie jak słynny bawarski festiwal piwa Oktoberfest w Monachium, holenderski festiwal Oktoberfeest Sittard powitał wielu odwiedzających to wydarzenie w 2019 roku, których to gości zabawiało ponad 100 muzyków i artystów krajowych oraz międzynarodowych. Każdego dnia goście tańczyli i śpiewali podczas występów na żywo w trakcie pięciogodzinnej sesji imprezowej. Czasopismo National Geographic umieściło największy Oktoberfeest w Holandii w pierwszej dziesiątce najlepszych imprez typu Oktoberfest na świecie!

Rozwiązanie
Odpowiedź nadeszła w postaci innowacyjnej technologii Double-Decker piętrowej hali namiotowej firmy Neptunus, w ramach której technicy zbudowali tymczasową konstrukcję, która zapewniła 2400 metrów kwadratowych powierzchni na parterze, a kolejne 960 metrów kwadratowych powierzchni utworzono z balkonów drugiego piętra. Balkony w kształcie litery „U” zbudowane z boku i z tyłu budynku zapewniły odwiedzającym środowisko podobne do renomowanego bawarskiego Oktoberfestu.

Tymczasowy budynek piętrowy został uzupełniony trzema halami Alu, które tworzyły wejście, zaplecze i toalety.

Ośmioosobowy  zespół techników Neptunus potrzebował zaledwie jednego tygodnia, aby zbudować tymczasową arenę o nazwie Brand Weizen Pavilion, pochodzącej od holenderskiego producenta piwa.

Wyzwanie
Największym wyzwaniem było pomieszczenie tak dużej liczby osób w obiekcie tymczasowym, ale jednak o mniejszej powierzchni. Piętrowy budynek firmy Neptunus okazał się idealny, aby sprostać wymaganiom pojemnościowym, a jednocześnie mógł zostać zbudowany i być w pełni operacyjny w bardzo krótkim czasie.

Zapewniono również organizatorom tło w postaci pustego płótna, w którym można było stworzyć prawdziwie autentyczną atmosferę, tak aby dostarczyć replikę słynnego monachijskiego Oktoberfest. Balkon utworzył wolną powierzchnię 1.440 m2. Po jednej stronie balkonu zastosowano przezroczyste panele ścienne, aby stworzyć oszałamiający widok na całość miejsca festiwalu.

Werdykt
Sjef Schurgers, lider projektu Oktoberfeest powiedział: „W ciągu 15 lat Oktoberfeest w Sittard rozrósł się znacząco. Wraz ze wzrostem liczby odwiedzających i zmniejszeniem powierzchni stanęliśmy przed dużym wyzwaniem. Neptunus zaprojektował nowy pawilon z dwoma piętrami. Największy festiwal jesienny odbywający się na południu musi mieć odpowiednio dużą konstrukcję!”

Neptunus-Hala-piętrowa-Oktoberfest-Sittard-Festiwale
Neptunus-Hala-piętrowa-Oktoberfest-Sittard-Festiwale
Neptunus-Hala-piętrowa-Oktoberfest-Sittard-Festiwale

Zainteresowany Namioty eventowe?