MENU
Imprezy firmowe

Obiekty firmy Neptunus są świetnym rozwiązaniem na eventy takie jak Chelsea Flower Show

Kwiatowa Wystawa Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego Chelsea Flower Show

Odwiedzana rocznie przez 165 tys. osób wystawa Chelsea Flower Show organizowana przez Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze (RHS) jest najsłynniejszym i najbardziej prestiżowym wydarzeniem ogrodniczym w Wielkiej Brytanii. Odbywa się na terenie Królewskiego Szpitala w Chelsea, a przybywający goście mogą podziwiać najlepsze ogrodnictwo w postaci nowoczesnych, innowacyjnych ogrodów, nowych gatunków roślin, ogrodów pokazowych, innowacyjnych produktów do dbania o rośliny. Wydarzenie znane jest również z wyśmienitego zaplecza gastronomicznego.

Wymagania
Firma oczekiwała dostarczenia pomieszczenia dla gości VIP, klientów korporacyjnych oraz najważniejszych wystawców, którzy tworzą wystawę. Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze (RHS) potrzebowało także obiektów na kilka lokali gastronomicznych, które miały serwować potrawy w czasie czterodniowego eventu.

RHS zdecydowało się na wybór Neptunusa, bazując na dotychczasowym doświadczeniu firmy w budowie obiektów tymczasowych, podpisując trzyletni kontrakt na dostarczanie demontowalnych konstrukcji na organizowaną przez nich co roku Chelsea Flower Show. Wymogiem było dostarczenie elastycznego, wysokiej jakości tymczasowego obiektu, który można było wybudować nie niszcząc przestrzeni i wpasować w krajobraz królewskich ogrodów zapewniając tymczasową przestrzeń wystawową.

Rozwiązanie
Na potrzeby wystawy RHS Neptunus dostarczył wysokiej jakości struktury, które stworzyły prestiżową oazę dla gości zarządzaną przez luksusowe marki Fortnum & Mason i DO & CO. Składały się one z dwóch szklanych struktur Alure Globe o wymiarach 12 x 50 m, oraz zadaszonych, ozdobnych przejść pomiędzy nimi. Dodatkowe konstrukcje pomocnicze zostały wzniesione, aby uformować hol wejściowy, ogrodowy bar oraz restauracyjne kuchnie.
Konstrukcja Alure Globe jest wyposażona w kasetowe podłogi, wyjścia awaryjne oraz zintegrowany system odprowadzania wody deszczowej. Rozwiązanie nie ma ograniczeń co do długości obiektu, opiera się na trwałej, aluminiowej ramie, ścianach o wysokości do 4 m oraz pozwala na pełne przeszklenie. Alure Globe charakteryzuje się innowacyjnym, falistym dachem oraz unikalnym wyglądem dającym wrażenie elegancji i luksusu.

Neptunus dostarczył także hale dla wystawców, wybudował kompleks restauracyjny oraz stworzył dodatkowe obiekty dla organizatorów, firm cateringowych i zespołów porządkowych. Wszystkie obiekty zostały wzniesione przez zespół Neptunusa w ciągu zaledwie 10 dni. Po zakończeniu eventu, wszystkie konstrukcje zostały zdemontowane w ciągu 6 dni i odesłane do magazynów w celu ponownego wykorzystania.

Korzyści
“Naszą celem, kiedy podejmowaliśmy decyzję o wyborze firmy Neptunus, była poprawa jakości i wykończenia niektórych struktur” – komentuje Caroline Hills, Dyrektor Operacyjna wystawy Chelsea Flower Show, RHS. “Neptunus wybudował specjalną oazę dla gości, restauracje wystawców, restaurację Chelsea Graze, estradę oraz inne, mniejsze obiekty mające na celu podniesienie jakości i wrażeń w czasie wydarzenia. Elastyczność Neptunusa, szczególnie wymagana przy budowie kluczowych struktur wystawowych okazała się niezwykle ważna przy dostosowaniu obiektów do mocno ograniczonej przestrzeni.”
Obiekty firmy Neptunus są świetnym rozwiązaniem na eventy takie jak Chelsea Flower Show. Alure Globe i Alu Hall – zaskakujące, uniwersalne struktury o dużej rozpiętości, dostępne w wielu szerokościach zapewniają nowoczesną i wszechstronną przestrzeń, spełniającą oczekiwania organizatorów.

RHS Flower Shows
RHS Flower Shows
RHS Flower Shows
RHS Flower Shows

Zainteresowani namiotami wystawowymi?