MENU
Promocje produktów

Którą w ciągu trzech dni odwiedziło ponad 18 500 osób

Canon Expo: tymczasowa przestrzeń wystawowa

Zadanie
Firma Canon jest światowym liderem w zakresie innowacyjnych rozwiązań obrazowania na użytek własny i firmowy. Raz na pięć lat, Canon Europe organizuje wystawę o globalnym zasięgu, aby zaprezentować swoje najnowsze technologie oraz przedstawić nowinki, które przesuwają granice tego, co jest możliwe w niesamowitym świecie fotografii.

Canon EXPO 2015 odbyło się w imponującej paryskiej hali Grande Halle de la Villette. Pomimo ogromniej dostępnej przestrzeni, firma Neptunus została poproszona o stworzenie tymczasowych obiektów, aby zapewnić dodatkowe miejsce podczas wystawy, którą w ciągu trzech dni odwiedziło ponad 18 500 osób.

Istotne jest to, że Canon zamówił specjalne platformy do zaprezentowania technologii fotograficznej.

 

Wyzwanie
Wybudowanie wszystkich struktur zajęło jedynie dziesięć dni, a potrzebne elementy dostarczone zostały w 28 ciężarówkach. Proces budowy rozpoczął się w sobotę wraz z początkiem okresu dzierżawy terenu przez Imagination. Ze względu na zakaz poruszania się samochodów ciężarowych po francuskich drogach w niedziele, 17 ciężarówek dostarczyło niezbędne materiały pierwszego dnia wynajmu powierzchni, aby mieć pewność, że prace zostaną zakończone w terminie oraz pozostanie wystarczająco dużo czasu na wykończenie wnętrza.

Kolejne wyzwanie dotyczyło terenu. Na terenie, na którym znajdowały się struktury Grande Hall dla prelegentów oraz przestrzeń dla gości było wiele tuneli podziemnych, nierówności, wielkich kamieni. Neptunus musiał znaleźć sposób na zbudowanie dużych struktur na takim terenie. Zastosowano kasetowy system podłóg, który zawierał betonowe sekcje wyrównujące teren.

Korzyści
David Spiers, Dyrektor Produkcji, Imagination Europe, powiedział: “Współpracowaliśmy z Neptunusem podczas organizacji poprzedniego wydarzenia w 2010 roku i dlatego byliśmy pewni, że firma jest w stanie dostarczyć nam najlepszej jakości struktury na to prestiżowe wydarzenie. Mieliśmy bardzo mało czasu, zarówno na zmontowanie wszystkich konstrukcji jak i na demontaż.”

Dodaje: “Mieliśmy bardzo konkretne wizje dotyczące stylistyki i całego wykończenia. Mieliśmy również sztywne wymagania względem bezpiecznych praktyk oraz pracy na terenie Francji biorąc pod uwagę fakt, że wszystkie inne konstrukcje wymagają dodatkowej dokumentacji i certyfikacji, aby mogły powstać. Sprawdziliśmy wiele opcji dostępnych na rynku i firma Neptunus zaproponowała nam najlepsze rozwiązanie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z ostatecznego rezultatu”.

Neptunus-Alure-Globe-Canon-Expo-Product-Launch
Neptunus-Alure-Globe-Canon-Expo-Product-Launch
Neptunus-Alure-Globe-Canon-Expo-Product-Launch
Neptunus-Alure-Globe-Canon-Expo-Product-Launch
Neptunus-Alure-Globe-Canon-Expo-Product-Launch

Zainteresowani namiotami wystawowymi?