MENU
Namioty eventowe, Targi

Innowacyjne rozwiązania przestrzenne

Bauma 2019

Zadanie do wykonania
Bauma jest organizatorem największych na świecie targów handlowych prezentujących najnowsze produkty i innowacje dużych maszyn dla branży budowlanej.

Bauma 2019 była 32-gą edycją tego głośnego wydarzenia, gromadząc rekordową widownię ponad 620 000 odwiedzających z ponad 200 krajów podczas siedmiodniowej ekstrawaganckiej imprezy wystawienniczej ciężkiego sprzętu. Około 3700 wystawców z 63 krajów zgromadziło się w centrum wystawowym Neue Messe München w Monachium, dzięki czemu targi Bauma 2019 były największe w 65-letniej historii targów.

Neptunus po raz kolejny został wyznaczony do dostarczania tymczasowej powierzchni na pomieszczenie wystawy dla wiodących światowych marek maszyn budowlanych, takich jak Kobelco, Hitachi, Zoomlion oraz Case / IVECO.

Rozwiązanie
Międzynarodowy 30-osobowy zespół techników Neptunus potrzebował zaledwie czterech tygodni na zbudowanie ponad 5500 metrów kwadratowych tymczasowych budynków dla 13 różnych klientów. Neptunus był w stanie zaprezentować swój własny repertuar tymczasowych konstrukcji, w tym najnowocześniejsze dwupiętrowe budynki Evolution II i Evolution IV wraz z asortymentem hal Alure Globe i Alu Hall. W wielu tymczasowych budynkach zastosowano antresole i podłogi tarasowe – maksymalizując innowacyjne rozwiązania przestrzenne i oferując klientom niestandardowe obiekty spełniające ich specyficzne wymagania.

Złożony program budowy wymagał skrupulatnie zaplanowanej operacji logistycznej. Na miejsce dostarczono tysiące ton materiału, z którego w rezultacie powstało aż 15 tymczasowych budynków.

Oprócz budowy konstrukcji wystawienniczych, Neptunus był również odpowiedzialny za ogrzewanie i grafikę zewnętrzną oraz banery na tymczasowych budynkach.

Wyzwanie
Bauma 2019 wystawiana jest w słynnej Messe München, która ma 16 ultranowoczesnych, wolnostojących hal wystawowych obejmujących 180 000 m² powierzchni wystawienniczej i kolejne 425 000 m² przestrzeni zewnętrznej, na której eksponowana jest duża część wielkich maszyn.

Ważne jest, aby tymczasowe konstrukcje wtapiały się w istniejące obiekty już znajdujące się na danym terenie.

Neptunus był w stanie szybko dostarczyć i zbudować szeroką gamę dodatkowych wysokiej jakości i przejrzystych powierzchni wystaw tymczasowych, aby uzupełnić istniejące wspaniałe stałe obiekty.

Werdykt
Bauma to wydarzenie, w którym można doświadczyć wysokiej jakości hale namiotowe Neptunus. Dorrie Eilers, dyrektor Neptunus: „Zawsze z przyjemnością budujemy tymczasowe konstrukcje dla wystawców Bauma. Nasz zespół chętnie podejmuje wyzwanie logistyczne dla tej wioski wystaw tymczasowych.”

Neptunus Bauma Kobelco Temporary Exhibition Stand München
Neptunus Bauma Keestrack Temporary Exhibition Stand München
Neptunus Bauma Kobelco Temporary Exhibition Stand München
Neptunus Bauma Hitachi Temporary Exhibition Stand München

Zainteresowany Namioty eventowe?