MENU
Namioty eventowe, Targi

Innowacyjne rozwiązania przestrzenne

Bauma 2019

Zadanie do wykonania
Bauma jest organizatorem największych na świecie targów handlowych prezentujących najnowsze produkty i innowacje dużych maszyn dla branży budowlanej.

Bauma 2019 była 32-gą edycją tego głośnego wydarzenia, gromadząc rekordową widownię ponad 620 000 odwiedzających z ponad 200 krajów podczas siedmiodniowej ekstrawaganckiej imprezy wystawienniczej ciężkiego sprzętu. Około 3700 wystawców z 63 krajów zgromadziło się w centrum wystawowym Neue Messe München w Monachium, dzięki czemu targi Bauma 2019 były największe w 65-letniej historii targów.

Neptunus po raz kolejny został wyznaczony do dostarczania tymczasowej powierzchni na pomieszczenie wystawy dla wiodących światowych marek maszyn budowlanych, takich jak Kobelco, Hitachi, Zoomlion oraz Case / IVECO.

Neptunus Bauma Zoomlion Temporary Exhibition Stand München

Rozwiązanie
Międzynarodowy 30-osobowy zespół techników Neptunus potrzebował zaledwie czterech tygodni na zbudowanie ponad 5500 metrów kwadratowych tymczasowych budynków dla 13 różnych klientów. Neptunus był w stanie zaprezentować swój własny repertuar tymczasowych konstrukcji, w tym najnowocześniejsze dwupiętrowe budynki Evolution II i Evolution IV wraz z asortymentem hal Alure Globe i Alu Hall. W wielu tymczasowych budynkach zastosowano antresole i podłogi tarasowe – maksymalizując innowacyjne rozwiązania przestrzenne i oferując klientom niestandardowe obiekty spełniające ich specyficzne wymagania.

Złożony program budowy wymagał skrupulatnie zaplanowanej operacji logistycznej. Na miejsce dostarczono tysiące ton materiału, z którego w rezultacie powstało aż 15 tymczasowych budynków.

Oprócz budowy konstrukcji wystawienniczych, Neptunus był również odpowiedzialny za ogrzewanie i grafikę zewnętrzną oraz banery na tymczasowych budynkach.

Neptunus Bauma Zoomlion Temporary Exhibition Stand München

Wyzwanie
Bauma 2019 wystawiana jest w słynnej Messe München, która ma 16 ultranowoczesnych, wolnostojących hal wystawowych obejmujących 180 000 m² powierzchni wystawienniczej i kolejne 425 000 m² przestrzeni zewnętrznej, na której eksponowana jest duża część wielkich maszyn.

Ważne jest, aby tymczasowe konstrukcje wtapiały się w istniejące obiekty już znajdujące się na danym terenie.

Neptunus był w stanie szybko dostarczyć i zbudować szeroką gamę dodatkowych wysokiej jakości i przejrzystych powierzchni wystaw tymczasowych, aby uzupełnić istniejące wspaniałe stałe obiekty.

Werdykt
Bauma to wydarzenie, w którym można doświadczyć wysokiej jakości hale namiotowe Neptunus. Dorrie Eilers, dyrektor Neptunus: „Zawsze z przyjemnością budujemy tymczasowe konstrukcje dla wystawców Bauma. Nasz zespół chętnie podejmuje wyzwanie logistyczne dla tej wioski wystaw tymczasowych.”

Zainteresowany Namioty eventowe?

Skontaktuj się z nami ZADZWOŃ