Sklep Olimpijski LOCOG, Park Olimpijski, Londyn


Wymagania
Komitet Organizacyjny Igrzysk Olimpijskich w Londynie zgłosił zapotrzebowanie na tymczasowy obiekt, który miał pełnić rolę dużego sklepu umiejscowionego zaledwie kilka metrów od Stadionu Olimpijskiego.

Flagowy sklep londyńskich Igrzysk oferował pamiątki i produkty powiązane z Olimpiadą, był głównym punktem dla osób odwiedzających Park Olimpijski. Ponadto jako oficjalny sklep zawodów często pojawiał się w mediach na całym świecie, w związku z tym Komitet Organizacyjny wybrał rozwiązanie wysokiej jakości, które dobrze prezentowało się przed międzynarodową publicznością.

Poza estetyką, Komitet wymagał tymczasowej struktury, którą cechuje solidność i wytrzymałość, czyli cechy typowe dla stałych budynków.

Jednak najważniejsze dla Komitetu Organizacyjnego było to, aby wybudowany tymczasowy obiekt był ekologiczny, czyli zgodny z zasadami, które przyświecają Igrzyskom Olimpijskim.

Rozwiązanie
Neptunus wzniósł strukturę o wymiarach 50x80 m i ścianach o wysokości 8 m w zaledwie osiem tygodni.

Po spełnieniu restrykcyjnych norm bezpieczeństwa, aż 26 ładunków ze sprzętem do budowy obiektu zostało przetransportowanych na miejsce budowy. Przed jej rozpoczęciem Neptunus przygotował głębokie na 20 m fundamenty, dzięki czemu możliwe było wybudowanie konstrukcji na niskiej jakości podłożu.

Konstrukcja Evolution charakteryzuje się w pełni izolowanym dachem i ścianami bocznymi oraz solidną podłogą, co stanowiło idealną przestrzeń do zagospodarowania dla zespołu zajmującego się ekspozycją produktów.

Z zewnątrz konstrukcje Evolution przyciągały uwagę odwiedzających Park Olimpijski, dzięki atrakcyjnej grafice.

Korzyści
W wyniku współpracy powstał światowej klasy obiekt handlowy, który w czasie 29 dni działalności odwiedziło tysiące widzów.

Poza imponującym wyglądem obiektu, Neptunus dostarczył rozwiązanie pod klucz, które obejmowało dźwigi towarowe, pokrycie podłóg, klimatyzację, oświetlenie, alarmy przeciwpożarowe, sprzęt gaśniczy, tarasy, schody i rampy.

Organizatorom Igrzysk Olimpijskich w Londynie 2012 zależało, aby było to najbardziej “zielone” zawody sportowe. Konstrukcje Evolution spełniają te wymogi – po zakończeniu zawodów sklep został rozebrany, a jego elementy przekazane do ponownego wykorzystania na kolejnych budowach.

Kontakt telefoniczny
Bezpośredni kontakt

1 2 3 4