MENU
Targi

Imponujących tymczasowych obiektów o powierzchni ponad 7000 metrów kwadratowych

Neptunus zajmuje centralne miejsce na Szczycie z okazji 70 rocznicy powstania NATO

Zadanie

Szefowie sojuszniczych państw i rządów z 29 krajów zebrali się w Wielkiej Brytanii z okazji 70 rocznicy powstania sojuszu NATO. Wielka Brytania była jednym z członków-założycieli, kiedy w 1949 roku utworzono Organizację Traktatu Północnoatlantyckiego w celu zagwarantowania członkom wolności i bezpieczeństwa za pomocą środków politycznych i wojskowych

70 lat temu pierwsza kwatera główna NATO mieściła się w Londynie. Aby uczcić rocznicę tego historycznego wydarzenia, Jej Królewska Mość Królowa Elżbieta II zorganizowała przyjęcie w Pałacu Buckingham, w którym wzięli udział m.in. prezydent USA Donald Trump, premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, prezydent Francji Emmanuel Macron, kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Holandii Mark Rutte.

Następnego dnia, przywódcy NATO uczestniczyli w szczycie, który zorganizowany został na terenie Hotelu The Grove w Watford, Hertfordshire.

Neptunus był preferowanym dostawcą tymczasowych konstrukcji do trzech poprzednich kluczowych szczytów NATO w Polsce i Brukseli. Na rok 2019 Neptunus został wyznaczony po raz pierwszy przez specjalistów ds. imprez na żywo działających w ramach Identity Group. Grupa Identity stanęła przed zadaniem zorganizowania szczytu w imieniu brytyjskiego Biura Spraw Zagranicznych i Wspólnoty Narodów i wyznaczyła Neptunus do zapewnienia skomplikowanej  tymczasowej infrastruktury na tę prestiżową imprezę rocznicową.

Krytyczną częścią procesu przetargowego na najlepszego dostawcę konstrukcji tymczasowych było zapewnienie wysokiej jakości bezpiecznego środowiska na szczyt w budynkach tymczasowych o nienagannej akustyce i dźwiękoszczelności. Było to absolutnie niezbędne, aby zapewnić poufność tajnych dyskusji i negocjacji odbywających się w środku, z udziałem światowych mediów.

Tymczasowa infrastruktura musiała zapewnić przyjęcie około 500 osób, w tym szefów państw i rządów, dyplomatów, organizacji medialnych, zespołów bezpieczeństwa i personelu pomocniczego w skrupulatnie zaplanowanej operacji.

Rozwiązanie

Przywołując swoje ogromne doświadczenie z poprzednich głośnych imprez NATO, 16-osobowy zespół techniczny Neptunus potrzebował zaledwie 30 dni, aby zbudować rozległą sieć imponujących tymczasowych obiektów o powierzchni ponad 7000 metrów kwadratowych – co odpowiada powierzchni boiska piłkarskiego Stadionu Wembley.

Skomplikowany układ obejmował główne centrum konferencyjne i budynek konferencji prasowych, wykorzystując najnowszą technologię Evolution firmy Neptunus. Budynki te znajdowały się po obu stronach tymczasowej konstrukcji Alure Globe, która stanowiła miejsce spotkań delegatów. Kompleks ten miał wejście w stylu atrium z zadaszonego przejścia, które prowadziło również do dedykowanej hali wystawienniczej i obiektu z prywatnymi salami konferencyjnymi dla delegatów, a wszystko zbudowano w otoczonym murem ogrodzie hotelowym. Obie sale konferencyjne zostały zbudowane z solidnymi podłogami i zadaszeniem i były całkowicie dźwiękoszczelne zgodnie z rygorystycznymi warunkami organizatora.

W innym miejscu Neptunus zabudował obszar przeznaczony na media wraz z zapleczem gastronomicznym dla załogi. Technicy zbudowali także centrum medialne o powierzchni 3800 metrów kwadratowych z wydzielonym obszarem, podzielonym na sekcje, dla prezenterów telewizyjnych, którzy będą transmitować wiadomości ze szczytu na cały świat z Hotelu The Grove jako tło dla transmitowanych raportów filmowych.

Neptunus zbudował ponad 100 metrów pokrytego wykładziną dywanową zadaszonego korytarza, wyłożonego obrazami upamiętniającymi 70-letnią historię NATO, który prowadził wokół parkingu hotelowego i kompleksu ogrodowego Walled Garden. Firma Neptunus była odpowiedzialna za stolarkę, izolację akustyczną, akustyczne sufity wewnętrzne i stalową konstrukcję podziemną dla tych tymczasowych budynków, które wymagały podwyższenia.

Wyzwania

Ten Szczyt stanowił dla Neptunus jedno z największych wyzwań logistycznych w historii firmy.

Zapewnienie dźwiękoszczelności tych dwóch kluczowych obszarów, w których światowi przywódcy mieli prowadzić dyskusje i briefingi, miała ogromne znaczenie dla organizatorów.

Główna część tymczasowego kompleksu musiała zostać zbudowana w otoczonym murem ogrodzie, który miał tylko wąski punkt dostępu. Użyto dźwigu do podnoszenia sprzętu na praktycznie każdym metrze kwadratowym przestrzeni w ogrodzie, która pokryta była tymczasowymi konstrukcjami, pozostawiając jedynie tyle miejsca, aby zespół  techniczny Neptunusa mógł prowadzić swoje działania.

Posiadając wygląd oraz  styl stałych budynków, solidne konstrukcje Neptunus zastosowane w kluczowych obiektach konferencyjnych były tak dźwiękoszczelne, że nie można było używać telefonów komórkowych w tych wnętrzach, ponieważ nie było tam zasięgu.

Chociaż The Grove został przejęty przez NATO na wszystkie trzy dni rocznicowego szczytu, hotel prowadził w pełni swoją działalność podczas przygotowań do szczytu i w trakcie fazy demontażu.

Technicy Neptunusa przeprowadzili skomplikowany program budowy, nie przerywając codziennego funkcjonowania hotelu. Obejmowało to również okres, w którym angielska drużyna piłkarska przebywała i trenowała w The Grove, przygotowując się  na dwa kluczowe mecze kwalifikacyjne do Mistrzostw Europy na kilka tygodni przed szczytem NATO.

Werdykt

Paul Fitzpatrick, Dyrektor Operacyjny Identity Group, powiedział: „Chciałem bardzo podziękować wszystkim, którzy pracowali z nami przez ostatnie cztery tygodnie. Pozytywne nastawienie, ciężka praca i wyjątkowa dbałość o szczegóły ze strony zespołu pomogły uczynić wydarzenie ogromnym sukcesem. W ciągu ostatnich 24 godzin otrzymaliśmy niezwykle pochlebne opinie od Biura Spraw Zagranicznych i Wspólnoty Narodów oraz NATO. Wszyscy pracujący nad projektem powinni być niezwykle dumni z tego, co wspólnie osiągnęliśmy w trudnych ramach czasowych i warunkach. Proszę przekazać podziękowania od Grupy Identity dla całego Waszego zespołu.”

Spotkanie przywódców Neptunus-Evolution-NATO-Watford-Conference
Spotkanie przywódców Neptunus-Evolution-NATO-Watford-Conference
Spotkanie przywódców Neptunus-Evolution-NATO-Watford-Conference
Spotkanie przywódców Neptunus-Evolution-NATO-Watford-Conference
Spotkanie przywódców Neptunus-Evolution-NATO-Watford-Conference

Zainteresowany Namioty eventowe?