MENU
Budowle modułowe, Hale sportowe

Trybuny dla kibiców drużyny siatkówki, która jest w krajowej lidze

Hala sportowa w Lorentzweiler

Zadanie
Hala sportowa w mieście Lorentzweiler w Luksemburgu wymagała renowacji. Z tego powodu władze miasta musiały znaleźć alternatywne miejsce dla użytkowników hali na czas prac renowacyjnych. Hala sportowa stanowiła siedzibę klubów sportowych, w tym lokalnej drużyny siatkówki oraz uczniów miejscowej szkoły podstawowej. Przewożenie uczniów do obiektów sportowych w innych miastach nie było realną opcją. Pojawiła się potrzeba szybkiego zapewnienia tymczasowej hali sportowej w mieście.

Rozwiązanie
Neptunus był w stanie szybko dostarczyć kompleksowe rozwiązanie. Tymczasowa struktura Flexolution posłużyła jako hala sportowa o wielkości 720 m2 z akustycznymi ścianami, trybunami oraz oświetleniem odpornym na uderzenia piłki. Dodatkowo stworzono powierzchnię 180 m2 na biura, szatnie, pomieszczenia magazynowe, prysznice oraz toalety. Tymczasowa hala została wyposażona w ogrzewanie, oświetlenie, wentylację oraz system sygnalizacji pożaru. Aby upewnić się, że po usunięciu tymczasowego obiektu nie pozostanie żaden ślad, Neptunus zainstalował solidną, drewnianą podłogę, która stanowiła ochronę dla zieleni w okresie trwania projektu. Pomimo tymczasowego charakteru budynku, nie zastosowano żadnych kompromisów względem przepisów budowlanych. Struktura Flexolution spełniała najnowsze standardy ochrony środowiska, jak również wymagania związane z wydajnością energetyczną. Wszystkie elementy budynku mogły być ponownie wykorzystane w innych projektach i nadawały się do recyklingu – realizując politykę zrównoważonego rozwoju gminy.

Wyzwanie
Chociaż wymagano szybkiego dostarczenia obiektu, w ramach ustalonego budżetu, władzom miasta zależało także na wysokiej jakości tymczasowej hali oraz na tym, żeby nadawała się do wielu zastosowań. Poza halą sportową dla uczniów oraz lokalnej drużyny siatkówki, budynek miał być używany do organizacji imprez dla ponad 400 osób. Dlatego zarówno wygląd zewnętrzny, jak i wewnętrzny obiektu był istotny.

Korzyści
Jerry Simon, dyrektor służb technicznych w gminie Lorentzweiler powiedział: “Neptunus wysłuchał uważnie naszych potrzeb i zaoferował idealne rozwiązanie.  Od początku do końca, firma zapewniła doskonałą obsługę. Neptunus dostarczył halę sportową w ustalonym czasie – w zaledwie 2 miesiące, zachowując najwyższe standardy jakości. Hala jest obecnie używana w pełnym wymiarze godzin oraz przerosła oczekiwania uczniów oraz członków klubu sportowego. Zdecydowanie polecamy Neptunusa jako idealnego dostawcę tymczasowych hal sportowych”.

Hala sportowa Neptunus Flexolution Tymczasowa hala sportowa Lorentzweiler
Hala sportowa Neptunus Flexolution Tymczasowa hala sportowa Lorentzweiler
Hala sportowa Neptunus Flexolution Tymczasowa hala sportowa Lorentzweiler
Hala sportowa Neptunus Flexolution Tymczasowa hala sportowa Lorentzweiler

Zainteresowani tymczasowymi halami sportowymi?