MENU
Budowle modułowe, Hale na kwarantanny, Magazyny

Dodatkowa hala magazynowa ze wzmocnioną podłogą

Dodatkowa przestrzeń produkcyjną Volvo Trucks

Wymagania
Firma Volvo Trucks potrzebowała dodatkowej przestrzeni roboczej do produkcji kabin samochodów ciężarowych w swojej fabryce w miejscowości Oostakker położonej w pobliżu belgijskiej Gandawy. Przedsiębiorstwo zleciło fi rmie Neptunus — specjalizującej się w konstrukcjach tymczasowych — zaprojektowanie i instalację półtrwałego rozwiązania, które umożliwiałoby przenoszenie i szybko zapewniłoby Volvo Trucks niezbędną dodatkową przestrzeń produkcyjną.

Rozwiązanie
W ciągu niecałych dwóch tygodni firma Neptunus zbudowała trzy konstrukcje Evolution III o wymiarach 25 m x 30 m, 25 m x 40 m i 45 m x 40 m, każdą z sufitem na wysokości 8 m. Do sprawnego i bezpiecznego montażu aluminiowych kratownic dachowych wykorzystano system hydrauliczny. Następnie budynki za pomocą dźwigu wyposażono w izolowane sztywne panele dachowe. Dzięki solidności stworzonej konstrukcji mocny dach jest w stanie wytrzymać potencjalnie duże opady śniegu. Firma Neptunus dostarczyła też klientowi wzmocnioną posadzkę, która umożliwia ustawianie na niej wózków paletowych ważących nawet 2500 kg i zapewnia stabilną, równą płaszczyznę roboczą, nieodbiegającą od posadzki typowej dla budynków stałych.

Korzyści
Volvo Trucks kładzie duży nacisk na zmniejszanie ilości emitowanego dwutlenku węgla. Było to jednym z powodów, dla których producent wybrał w ramach tego projektu właśnie rozwiązanie Evolution firmy Neptunus — konstrukcje te cechują się znakomitymi parametrami cieplnymi i efektywnością energetyczną na poziomie A zgodnie z unijną dyrektywą dotyczącą charakterystyki energetycznej budynków EPBD. Konstrukcje pozostaną na miejscu przez kilka miesięcy. W celu ich optymalnego wykorzystania zostaną potem zdemontowane i powrócą do oferty rozwiązań Neptunus na wynajem z myślą o ich odsprzedaży w przyszłości.

Magazyn demontowalny Neptunus-Evolution-Volvo-Trucks-Gent
Magazyn demontowalny Neptunus-Evolution-Volvo-Trucks-Gent
Magazyn demontowalny Neptunus-Evolution-Volvo-Trucks-Gent
Magazyn demontowalny Neptunus-Evolution-Volvo-Trucks-Gent

Zainteresowani tymczasowymi magazynami?