MENU
Hale na kwarantanny

"Jesteśmy niezwykle dumni z wybudowanego szpitala, a Neptunus odegrał dużą rolę w realizacji tego projektu"

Tymczasowy szpital w Jersay w celu zwiększenia powierzchni opieki nad osobami zakażonymi koronawirusem

Zadanie
W związku z rozprzestrzenieniem się epidemii COVID-19, rząd Wielkiej Brytanii i NHS Anglia planowały duże tymczasowe szpitale, mogące zapewnić prognozowany wzrost liczby osób zarażonych, które będa potrzebowały miejsca w placówce opieki zdrowotnej. Tymczasowy szpital w Jersay był jednym z najszybciej zbudowanych obiektów w Wielkiej Brytanii w ramach krajowej reakcji na pandemię COVID-19. Szpitale te zostały nazwane na cześć Florence Nightingale, która w czasie Wojny krymskiej zyskała rozgłos wśród żołnierzy pielegniarskich i jest uważana za twórczynię nowoczesnej opieki pielęgniarskiej.

Szpital w Jersey’s Nightingale został otwarty przez hrabiego Wessex, księcia Edwarda, poprzez połączenie wideo w czasie wirtualnej ceremonii. Nowe skrzydło Szpitala Ogólnego w Jersay zostało zaprojektowane w celu zapewnienia dodatkowych możliwości leczenia pacjentów zarażonych koronawirusem. Pacjenci mogą być obserwowani w Szpitalu Generalnym przed udaniem się do Szpitala Nightingale, gdzie mogą otrzymać tlen. Osoby wymagające intensywnej terapii będa leczone w Szpitalu Generalnym.

play Neptun-Evolution-Tymczasowy-szpital-Jersey

Rozwiązanie
Przed wyborem lokalizacji w Millbrook rząd Jersey przyjrzał się różnym możliwością. Boiska w Millbrook były płaskie, wystarczająco duże i miały dostęp do kanalizacji, elektryczności oraz znajdują się w pobliżu istniejącego szpitala.

Szesnastoosobowa ekipa budowlańców Neptunusa potrzebowała zaledwie siedmiu dni, aby zbudować tymczasowy szpital w Jersey, gotowy do wyposażenia wewnętrznego. Evolution II, nowoczesny, tymczasowy budynek firmy Neptunus ma wygląd stałego budynku. Hala o wymiarach 40×130 metrów i wysokości 6 metrów, z termicznym dachem, został zaprojektowany tak, aby umożliwić zespołowi medycznemu jak najbardziej efektywną pracę. Hala jest urządzona w stylu Nightingale z sześcioma 30-sto łóżkowymi oddziałami, w tym pomieszczeniami do przyjmowania i wypisywania pacjentów, a także pomieszczeniami do wypoczynku dla medyków, przebieralnie dla personelu, sale z urządzeniami rentgenowskimi, przechowywalnie sprzętu, pralnia i kostnica. Obiekt jest zbudowany w sposób modułowy, dzieki czemu liczba łóżek może zostać zmniejszona i zwiekszona maksymalnie do 180 sztuk.

Wiodacy wykonawca budowlany J3 Limited zwrócił się do firmy Neptunus z uwagi na renomę jaką cieszą się wysokiej jakości obiekty tymczasowe Neptunus. Zespół J3 miał doświadczenie w pracy przy szpitalach NHS Nightingale w Manchesterze, Preston, Bangor and Glasgow.

Kolejny szpital pod Covid-19 został wzniesiony na Stadionie Księstwa Cardiff w celu leczenia pacjentów, u których zdiagnozowano wirusa Covid-19. Szpital został nazwany Szpitalem Smoczego Serca (Dragon’s Heart Hospital). Neptunus wybudował prawie 13.000 metrów kwadratowych dwuspadowych hal aluminiowych AluHall na 2.000 łóżek, w zaledwie 10 dni.

Wyzwanie
Szybkość działania była niezbędna podczas planowania dostaw na miejsce budowy. Rząd Jersey potrzebował tymczasowej konstrukcji o wysokiej jakości, która mogłaby zostać dostarczona w krótkim czasie od momentu zamówienia. Projekt został ukończony po czterech tygodniach pracy w Millbrook Field.

Ponieważ Jersey jest wyspą to wszystkie ciężarówki z materiałem musiały przeprawiać się przez kanał promem. Załoga budowlana musiała zostać poddana kwarantannie, aby zminimalizować ryzyko zakażenia oraz obowiązywało ich ograniczenie w przemieszczaniu się, stąd tez ekipa była transportowana z miejsca zakwaterowania na plac budowy specjalnymi busami.

Szpital ma zostać na okres czterech miesięcy. Po zakończeniu pandemii zostanie on zdemontowany, a boiska Millbrook powrócą do stanu pierwotnego, czyli do normalnego użytkowania. Struktura zostanie zdemontowana i zwrócona na magazyn Neptunus, czekając na inne realizacje.

Werdykt
Marc Burton, dyrektor projektu z J3 Limited, powiedział: “Neptunus był w stanie zareagować szybko, proponując najbardziej odpowiedni do zaistaniałych potrzeb budynek tymczasowy. Ich konstrukcja Evolution została wzniesiona w niezwykle szybkim tempie, biorąc pod uwagę wielkość wymagań, jakie musieliśmy przestrzegać. Cały zespół firmy Neptunus zorganizował się w szybkim tempie aby zaspokoić nasza pilną potrzebę stworzenia tymczasowego obiektu do opieki nad zarażonymi Covid-19, jednocześnie pracując ramię w ramię z naszym liderem w zakresie dostaw budowlanych, firmą J3. Jesteśmy niezwykle dumni z wybudowanego szpitala, a Neptunus odegrał dużą rolę w realizacji tego projektu”.

© Freedom Media

Neptun-Evolution-Tymczasowy-szpital-Jersey
Neptun-Evolution-Tymczasowy-szpital-Jersey
Neptun-Evolution-Tymczasowy-szpital-Jersey
Neptun-Evolution-Tymczasowy-szpital-Jersey
Neptun-Evolution-Tymczasowy-szpital-Jersey

Zainteresowany Budowle modułowe?