MENU
Restauracje firmowe

Grupa budowlana potrzebowała zaledwie 3 tygodnie, aby zbudować tymczasowy budynek ze stałymi panelami na dachu

Tymczasowa stołówka dla Somerville College Oxford

Zadanie

Somerville College jest jedną z uczelni założycielskich Uniwersytetu Oksfordzkiego w Anglii. Powstała w 1879 roku jako Somerville Hall i była jedną z dwóch pierwszych żeńskich uczelni w Oksfordzie i zalicza się do głównych międzynarodowych instytucji, takich jak Margaret Thatcher, Indira Gandhi i Dorothy Hodgkin. Uczelnia zaczęła przyjmować mężczyzn w 1994 roku i obecnie jest domem dla około 600 studentów, z których ponad jedna trzecia to osoby z zagranicy. Somerville College posiada jedną z największych bibliotek uniwersyteckich w Oksfordzie i słynie z różnorodnej architektury oraz liberalnej atmosfery.

Kiedy w 2020 roku uczelnia podjęła się 9-miesięcznej renowacji swojej stołówki wraz z zapleczem kuchennym, Somerville pilnie potrzebowało tymczasowej powierzchni jadalnej na czas trwania prac remontowych.

Po wizycie w Trinity College, gdzie Neptunus zrealizował swój projekt , Somerwille College był pewny, że oferowane przez Neptunus rozwiązanie tymczasowej konstrukcji będzie idealne.

Rozwiązanie

Firma Neptunus zaoferowała hale Evolution oraz Flexolution tworząc dla uczelni komercyjną kuchnię (300m2), tymczasową jadalnię (500m2) i korytarz o długości 8 metrów.

 Sześcioosobowa grupa budowlana Neptunus potrzebowała zaledwie 3 tygodnie, aby zbudować tymczasowy budynek ze stałymi panelami na dachu. Dalsze pięć tygodni potrzebne było na przygotowanie i wykończenie wnętrza, w tym montaż ścian wewnętrznych, podwieszanego sufitu, elektrykę, ogrzewanie i wentylację. Ściany wewnętrzne zostały zbudowane w celu rozdzielenia strefy usługowej i stworzenia prywatnej jadalni oraz pomieszczenia socjalnego wraz z szatnią dla personelu

Renowacją istniejącego stałego budynku i organizacja tymczasowego rozwiązania konstrukcyjnego zajęła się firma TMD Building Consultancy. Firma jako główny wykonawca przedsięwzięcia, zwróciła się do Neptunusa ze względu na ranomę budowania wysokiej jakości tymczasowych budynków w ograniczonych ramach czasowych.

Wyzwanie

Montaż tymczasowej stołówki i kuchni stanowił skomplikowane wyzwanie logistyczne. Struktury musiały zostać zbudowane w środku kwadratowego placu uczelni, otoczonego drzewami. Ograniczona dostępność placu była dużym wyzwaniem, któremu udało się sprostać dzięki starannemu planowaniu wraz z przedstawicielami uczelni.

Werdykt

Matthew Phipps, Somerville’s Communications Manager, powiedział “Nasze nowe tymczasowe obiekty gastronomiczne są o wiele bardziej solidne, przyjazne i dostosowane do celu, niż kiedykolwiek mogliśmy sobie wymarzyć, że będą jako konstrukcje tymczasowe. Firma Neptunus była w stanie szybko i fachowo zareagować, oferując nam obiekt zgodny z naszymi potrzebami. Hala Evolution została zbudowana z niezwykłą szybkością, biorąc pod uwagę wielkość wymagań, cały zespół Neptunus zebrał się niesamowicie szybko, pracując ramię w ramię z innymi naszymi wykonawcami. Nie mogliśmy prosić o lepszą alternatywę dla naszej ukochanej hali.”

Neptunus-Somerville College-Oxford-Budynek tymczasowy-Evolution-Flexolution (8)
tijdelijke collegezaal OxfordNeptunus-Somerville College-Oxford-Budynek tymczasowy-Evolution-Flexolution (8)
Neptunus-Somerville College-Oxford-Budynek tymczasowy-Evolution-Flexolution (8)

Zainteresowany Budowle modułowe?