MENU
Ceremonie wręczenia nagród

120 metrów długości przechodzących wzdłuż czerwonego dywanu

Konstrukcje dla MTV Europe Music Awards

Zadanie
W 2017 roku MTV Europe Music Awards powróciło do Londynu po 21 latach, aby zaprezentować jedno z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie wydarzeń w historii tej imprezy. Setki gwiazd zgromadzi się na Wembley w słynnej SSE Arena, aby zobaczyć Shawna Mendesa odbierającego przed Taylor Swift i Edem Sheeranem nagrodę w kategorii Najlepszy artysta. Kanadyjski piosenkarz skompletował tego wieczoru hat-tricka, ponieważ zdobył również nagrody w kategoriach: Najlepsza piosenka i Najwięksi fani. Ed Sheeran odebrał nagrodę w kategorii Best Live Act, podczas gdy światowi laureaci nagród to Stormzy dla Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz Lil Kleine dla Holandii. Prowadzącą ceremonię rozdania nagród, która miała miejsce w SS Arena na Wembley, była wokalistka Rita Ora, natomiast do zapewnienia szerokiej gamy infrastruktury tymczasowej, niezbędnej do organizacji jednego z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu branży muzycznej, organizatorzy wybrali firmę Neptunus.

Rozwiązanie
W ten przenikliwie zimny wieczór, gwiazdy uczestniczące w MTV EMA w stolicy Wielkiej Brytanii, były z pewnością wdzięczne firmie Neptunus za szklaną kopułę Alure Globe, osłaniającą pasaż dla VIP-ów, chroniąc przed chłodnym wiatrem celebrytów przechodzących wzdłuż czerwonego dywanu i pozujących do zdjęć dla światowych mediów. Mierząc 120 metrów długości, konstrukcja była tak długa jak boisko piłkarskie na pobliskim stadionie Wembley. Oprócz czerwonego dywanu, technicy firmy Neptunus wybudowali w cieniu areny hale aluminiowe o powierzchni 7 000 metrów kwadratowych, aby pomieścić szatnie artystów, pomieszczenia dla prasy, biura administracyjne, zaplecze gastronomiczne oraz toalety dla artystów i obsługi. W ciągu zaledwie dwóch tygodni zespół 20 techników firmy Neptunus zbudował wszystkie obiekty, w tym również rusztowania, ogrzewanie, klimatyzację, oświetlenie, podjazdy i schody na zamówienie.

Wyzwanie
Niedzielny wieczór rozdania nagród przypadł pomiędzy dwoma meczami piłkarskimi rozgrywanymi przez reprezentacje Anglii na stadionie Wembley. Zaledwie 48 godzin przed rozdaniem nagród Anglicy zmierzyli się w Londynie z mistrzami świata – Niemcami, natomiast 48 godzin po niedzielnym wieczorze – z Brazylią. W obu przypadkach mecze obejrzało na stadionie przeszło 80.000 widzów. Pasaż dla VIP-ów obejmował obszar, przez który kibice piłki nożnej wchodzili na stadion Wembley. Oznaczało to, że technicy firmy Neptunus musieli czekać do zakończenia meczu z reprezentacją Niemiec i ukończyć rozkładanie ostatniego odcinka czerwonego dywanu o długości 30 metrów w przeddzień ceremonii rozdania nagród. Następnie zaraz po zakończeniu wieczoru rozdania nagród, działając pod presją czasu, musieli przed meczem z Brazylią usunąć tę sekcję.
Teren na zewnątrz hali SSE Wembley jest nachylony w stronę budynku, co oznaczało, że czerwony dywan musiał zostać zbudowany na platformie z rusztowań podnoszącej obiekt o trzy metry przy wejściu i wznoszącej się na wysokość czterech metrów. Ponadto 10-metrowe wejście do pasażu dla VIP -ów musiało być zbudowane pod zadaszeniem o szerokości zaledwie 11 metrów. zatem było nie tylko bardzo ścisłe dopasowane do konstrukcji, ale także stanowiło wyzwanie techniczne dla załogi, która musiała tam pracować i manewrować w obrębie wejścia sprzętem.

Podsumowanie
“Dorrie Eilers, dyrektor zarządzający Neptunus, powiedział: „W 2016 r. MTV poprosiła nas o wybudowanie czerwonego dywanu VIP na imprezę w Rotterdamie. W wyniku świetnych rezultatów naszej ubiegłorocznej pracy, MTV poprosiło nas o dostarczenie obiektów do edycji rozdania nagród w 2017 r. w Londynie, gdzie poza główną halą SSE Wembley, potrzebowano również szeregu dodatkowych budynków. Fakt, że MTV Europe Music Awards zbiegło się w czasie z dwoma najważniejszymi meczami piłki nożnej w Anglii, dał nam możliwość zademonstrowania naszej fachowej wiedzy oraz elastyczności w budowaniu obiektów tymczasowych najwyższej jakości i na czas. Bez względu na to w jak trudnych i wymagających warunkach przyjdzie nam pracować.“

Neptunus-Aluhal-MTV-Awards-Rotterdam-Tent-Prijsuitreiking
Neptunus-Alure-Globe-MTV-Awards-London-Red-carpet-structure
Neptunus-Alu-hall-MTV-Awards-London-award-show
Neptunus-Alure-Globe-MTV-Awards-London-Red-carpet-structure

Zainteresowani konstrukcjami na ceremonie wręczania nagród ?