MENU
Imprezy sportowe

Trzy wyjątkowe budowle o łącznej powierzchni 18 700 m2

Struktury VIP dla gości na Pucharze Świata w Rugby

Zadanie
Kiedy Anglia została wybrana na gospodarza Mistrzostw Świata w Rugby 2015, Stadion Twickenham (zwany domem angielskiej rugby) został ogłoszony głównym miejscem turnieju. Miało się na nim odbyć 10 najważniejszych meczów włączając w to półfinały oraz finał.

Symboliczny stadion ze znakomicie rozwiniętą infrastrukturą, ulokowany w południowo-zachodniej części Londynu, jest największym obiektem na świecie do rugby i może pomieścić 82 000 osób. Jednak organizatorzy Mistrzostw Świata w Rugby byli w pełni świadomi tego, że splendor towarzyszący mistrzostwom, w których weźmie udział 20 najlepszych zespołów na świecie, sprawi, że potrzebna będzie dodatkowa infrastruktura na czas zawodów.

Spółka Rugby Travel & Hospitality, oficjalny dostawca infrastruktury na Mistrzostwa w Rugby 2015 oszacował, że potrzebnych będzie 6 420 dodatkowych miejsc na Twickenham, aby zaspokoić ogromny popyt ze strony firm oraz kibiców. Przedsiębiorstwa specjalizujące się w budowlach tymczasowych zostały zaproszone do składania swoich ofert. Do zapewnienia tymczasowej infrastruktury na tę prestiżową okazję sportową wybrano firmę Neptunus, która współpracuje z Twickenham podczas organizacji corocznej imprezy Pucharu Sześciu Narodów.

Rozwiązanie
Technicy z Neptunusa zbudowali na zamówienie tymczasowe obiekty położone obok stadionu głównego, na północnozachodnim parkingu. Wykorzystując struktury typu Evolution II z antresolą, aby zmaksymalizować powierzchnię w obiektach, Neptunus dostarczył trzy wyjątkowe budowle o łącznej powierzchni 18 700 m2.

Pawilon Twickenham, sztandarowy obiekt całej infrastruktury z antresolą oraz wielkim, otwartym przedsionkiem, zapewniał 9 000 m2 dodatkowej przestrzeni z głównym pawilonem oraz wejściem zbudowanym na 9-metrowych słupach. Obiekt mógł pomieścić 3000 gości, miał ogromną, stylową jadalnię oraz bary na piętrze. Na półpiętrze znajdowała się też restauracja dla gości specjalnych oraz dodatkowe bary.

Znajdująca się w pobliżu strefa dla mistrzów liczyła 5 050 m2. Zbudowana została na 8-metrowych słupach. Obiekt ten został podzielony na szereg pojedyńczych restauracji, z których każda z nich otrzymała nazwę roku, w którym to odbywały się Mistrzostwa Świata w Rugby. Każda restauracja miała własny bar z obszarem mogącym pomieścić 2000 gości. Strefa mistrzów była używana podczas pięciu najważniejszych dni w całych mistrzostwach.

Dodatkowe obiekty
Trzeci obiekt, Webb Ellis Suites, to dwupiętrowa struktura Evolution II zbudowana na zachodnim parkingu. Aż 1220 gości zostało zakwaterowanych w 34 osobnych apartamentach, z których każdy mieścił maksymalnie 30 osób oraz restaurację z 200 nakryciami. Neptunus zapewnił również windy we wszystkich obiektach.

Wysokiej jakości struktury Neptunusa doskonale dopasowały się do szczegółowego projektu specjalisty od eventów dla firm – Detail Management Services.

Tymczasowe struktury dookoła stadionu były utrzymane w luksusowym stylu. Wnętrza udekorowane zostały białymi, skórzanymi siedzeniami, drewnianymi stołami oraz zdjęciami z meczów rugby, dodatkowo wyposażono je w klimatyzację, duże ekrany, eleganckie oświetlenie i nagłośnienie.

Mimo innych prac prowadzonych na miejscu, zespołowi Neptunusa udało się postawić wszystkie konstrukcje w zaledwie 9 tygodni. Ponad 100 ciężarówek dostarczyło sprzęt i części na miejsce budowy.

Po Mistrzostwach Świata w Rugby w sobotę 31 października, technicy Neptunusa rozpoczną prace demontażowe i zajmie im to 5 tygodni.

Yzwanie
Według projektu części cateringowe znajdowały się dookoła stadionu. Technicy z Netunusa musieli więc skrupulatnie zaplanować swoje prace, aby mieć dostęp do wszystkich budowanych struktur.

Konstrukcje były również ulokowane blisko rzeki, dlatego inżynierowie Neptunusa przy pomocy planów terenu mogli zaprojektować podłoże, na którym były postawione tymczasowe konstrukcje bez potrzeby zbędnego niszczenia terenu. Oznaczało to również, że ta część mogła być swobodnie usunięta podczas procesu rozbiórki.

Kluczową sprawą było postawienie wszystkich budynków w terminie przed ceremonią otwarcia. W trakcie planowania uwzględniono też restrykcyjne godziny pracy.

Cały projekt był realizowany zgodnie z regulacjami CDM, które są doskonale znane technikom Neptunusa.

Korzyści
Tymczasowe struktury Neptunusa pozwoliły organizatorom największej imprezy sportowej roku zapewnić komfort kibicom przebywającym przy samym stadionie.

Wszystkie trzy tymczasowe budynki zbudowane przez Neptunusa były zlokalizowane w sercu strefy biletowej przy Stadionie Twickenham, oferując gościom luksus zaledwie kilka metrów od boiska.

Zespół 40 szefów kuchni przygotował wyśmienite dania w kuchniach zbudowanych w budynkach tymczasowych, podczas gdy setki specjalnie przeszkolonych kelnerów i kelnerek serwowało potrawy i dbało o dobre samopoczucie tysięcy gości podczas 8 tygodniowych rozgrywek.

Zdaniem organizatorów strefa cateringowa spełniła oczekiwania klientów, którzy potrzebowali tego typu miejsca bliżej centrum rozgrywek.

Neptunus-Evolution-Rugby-World-Cup-London-Structure-Sport-Event
Neptunus-Evolution-Rugby-World-Cup-

Zainteresowani konstrukcjami na imprezy sportowe?