MENU
Inne imprezy, Namioty eventowe

Tymczasowe centrum prasowe dla ponad 1000 dziennikarzy

Neptunus buduje Centrum Prasowe na światowej konferencji bezpieczeństwa

Zadanie
Konferencja Bezpieczeństwa w Monachium 2020, w której biorą udział światowi przywodcy ze świata polityki, środowiska akademickiego i społeczeństwa obywatelskiego, jest największym globalnym forum dyskusyjnym na temat międzynarodowej polityki bezpieczeństwa. Konferencja odbywa się co roku w Monachium w Bawarii, cyklicznie od 1963 roku. Była to 56. edycja MCS 2020. Konferencja trwała przez trzy dni w hotelu Bayerischer Hof, od 14 do 16 lutego.

Najważniejsze wydarzenie dla międzynarodowej dyplomacji przyciągnęło setki decydentów wysokiej rangi, w tym ponad 30 szefów rządowych i głów państw, ponad 100 ministrów oraz wybitnych przedstawicieli przemysłu, mediów i środowisk akademickich, którzy wzięli udział w wielu intensywnych debatach.

Wśród uczestników byli prezydent Francji Emmanuel Marcon, niemiecki minister obrony Annegret Kramp-Karrenbauer, amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo, rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej ławror oraz założyciel i dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg. Tak ważne i prestiżowe spotkanie przyciąga rzesze globalnych mediów. Na MCS 2020 firma Neptunus została wyznaczona do zaprojektowania i zbudowania tymczasowego centrum prasowego, które pomieści ponad 1000 dziennikarzy biorących udział w konferencji.

Rozwiązanie
Pracownikom Neptunus zaledwie tydzień zajęlo zbudowanie dedykowanego centrum medialnego o powierzchni 1600 metrów kwadratowych na Emperor’s Courtyard w Munich Residenz. Kolejny tydzień został poświęcony na wyposażenie wnetrza hali. Nowoczesna budowla Evolution II spełnił wszystkie wymagania dziennikarzy zgłaszających się na konferencję. W hali znajdowały się setki stacji roboczych, recepsca oraz mały salon z ekspresem do kawy. Osobne miejsca pracy mieli sami organizatorzy.

Po zakończonej konferencji hala została zdemontowana i zwrócona do magazynu Neptunus czekając na ponowne wykorzystanie przy innych realizacjach.

Wyzwanie
Centrum prasowe musiało być wybudowane w niezwykle zwartej lokalizacji w Residenz w Monachium. Wymagało to rozładowania ton sprzętu i materiału w pobliskim miejscu, a następnie przeniesienie ich na plac budowy przez małą bramę.

Werdykt
Sebastian Zäch, kierownik projektu centrum prasowego powiedział: „Współpraca z firmą Neptunus działa bardzo sprawnie. Czas ustawienie hali wynosi jeden tydzień, kolejne 7 dni na wyposażenie wnętrza, a następnie jeden tydzień czasu na demontaż całości, a wszystko to na wymagającej i ograniczonej powierzchni. Z pewnością będziemy współpracować z firmą Neptunus w przyszłości, na wypadek konieczności ponownego wzniesienia tymczasowego centrum prasowego.”.

Neptunus-Evolution-Temporärer-Pressezentrum-München
Neptunus-Evolution-Temporärer-Pressezentrum-München
Neptunus-Evolution-MSC-2020-Temporärer-Pressezentrum-München
Neptunus-Evolution-MSC-2020-Pressezentrum-München
Neptunus-Evolution-MSC-2020-Temporärer-Pressezentrum-München
Neptunus-Evolution-MSC-2020-Temporärer-Pressezentrum-München

Zainteresowany Namioty eventowe?