MENU
Budowle modułowe, Hale sportowe

Budowle Flexolution są szybkie w budowie

Neptunus wybudował halę sportową dla Akademii Obrony Wielkiej Brytanii

Eksperci ds. outsourcingu Serco specjalizują się w pracy w sektorze publicznym i dostarczaniu wsparcia w sytuacjach krytycznych organizacjom wojskowym na całym świecie.  W Wielkiej Brytanii Serco świadczy swoje usługi na rzecz Ministerstwa Obrony (MON).

Akademia Obrony Wielkiej Brytanii, która ma siedzibę w Shrivenham, niedaleko Swindon, zapewnia światowej klasy profesjonalną edukację w zakresie obrony i bezpieczeństwa członkom kursów wojskowych z Ministerstwa Obrony, przemysłu brytyjskiego i zagranicy. Akademia odgrywa kluczową rolę w rozwijaniu „intelektualnej przewagi” potrzebnej do prowadzenia z sukcesem departamentów rządowych i operacji wojskowych.

Istotnym elementem dla każdej placówki edukacyjnej jest dostęp do wysokiej jakości hali sportowej, w której pracownicy Akademii Obrony i członkowie kursów wojskowych mogą zachować formę i zrelaksować się z dala od presji. Neptunus wcześniej dostarczył Akademii półstałą halę sportową Evolution, a Serco ponownie wyznaczył firmę do budowy ultranowoczesnego nowego obiektu sportowego, który ostatecznie zostanie zakupiony przez MON.

Zadaniem było zapewnienie wielofunkcyjnej hali sportowej o wewnętrznej wysokości 7,6 m, aby pomieścić różne dyscypliny sportowe, w tym badmintona, koszykówkę, piłkę nożną i siatkówkę zgodnie ze standardami Sports England. Stworzono również dodatkową strefę aktywności dla działań takich jak joga, trening obwodowy i studio spinningowe. Część przestrzeni wykorzystano jako magazyn.

Rozwiązanie

Neptunus wykorzystał trzecią generację swojej technologii Flexolution do wzniesienia najnowocześniejszego wielofunkcyjnego budynku z możliwością relokacji. Hala stworzona do celów sportowych, wysoka na 9 metrów, ma powierzchnię 756 metrów kwadratowych i przylega do 5-metrowej pomocniczej konstrukcji Flexolution. Dodatkowa konstrukcja mierzy 378 metrów kwadratowych, i obejmuje szatnie, magazyny sprzętu, strefę aktywności i biuro.

Szatnie wyposażone zostały w prysznice, toalety i przebieralnie. Oświetlenie, ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja zostały zainstalowane zgodnie ze specyfikacją klienta i zgodnie z przepisami budowlanymi. Zamontowano powietrzną pompę ciepła dla systemu ciepłej wody użytkowej, aby osiągnąć pożądany wskaźnik emisji SBEM / Co2. Budynek uzyskał ocenę EPC A za efektywność energetyczną.

Budowle Flexolution są ekonomiczne i szybkie w budowie, a jednocześnie elastyczne i adaptowalne, aby w razie potrzeby dostosować się do szeregu alternatywnych zastosowań. Ośmioosobowa ekipa techników Neptunusa potrzebowała zaledwie cztery tygodnie, aby wznieść oba budynki.  Neptunus dostarczał i zarządzał usługami dla każdego aspektu projektu, w tym odpowiedzialnością za opracowanie szczegółowego projektu obejmującego kluczowe czynniki, takie jak przepisy budowlane, lokalizacja terenu i wymagania MON.

Prace zostały zakończone zgodnie ze standardami branżowymi i MON, w tym:

  • Przepisy budowlane DIO (Defence Infrastructure Organisation)
  • Zgodność ze standardami JSP wymaganymi dla projektów związanych z obronnością
  • Szczególne wymagania Akademii Obrony dotyczące robót budowlanych
  • Zgodność z BAFE w odniesieniu do bezpieczeństwa pożarowego
19.11.21 Shrivenham Interior of the sports hall, a Neptunus structure at the Defence Academy, Shrivenham, Oxfordshire.

Wyzwanie

Jako instalacja wojskowa, Akademia Obrony znajduje się w bezpiecznym miejscu, wymagającym od pracowników Neptunusa przestrzegania ścisłych przepisów.  Projekt zobowiązywał do skrupulatnego planowania w celu sprawnej dostawy 275 000 kilogramów sprzętu.

Budowa odbyła się podczas pandemii Covid-19, co spowodowało, że proces budowy trwał nieco dłużej niż pierwotnie planowano, ponieważ liczba personelu na miejscu w tym samym czasie była ściśle kontrolowana.

Neptunus został odpowiedzialny za zarządzanie wszystkimi pracami ziemnymi dla projektu.  Obejmowało to wszystkie istotne badania, takie jak próbne wykopy i testy naziemne. Pracownicy Neptunusa zainstalowali belkę pierścieniową i podkładki fundamentowe. Prace obejmowały również montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej, system odwodnienia i połączenia z istniejącymi usługami.

Werdykt

„Nowy obiekt zapewni naszemu klientowi fantastyczne miejsce do uprawiania sportów z dostosowaniem do wielu różnych czynności jednocześnie, w celu zaspokajania bieżących potrzeby Akademii Obrony.” – Paul Dayment, Estates Project Manager (Mechanical), Serco UK & Europe, Defence

„Neptunus zakończył budowę nowego wielofunkcyjnego obiektu sportowego w Akademii Obrony Wielkiej Brytanii. Obiekt poprawił ofertę sportową na miejscu w Shrivenham i będzie wspierać zdrowie i kondycję naszych pracowników Akademii Obrony i członków kursów wojskowych. „- Major Andrew Aitken, Station Executive Officer, Defence Academy of the United Kingdom

Pomieszczenie sanitarne Neptunus Flexolution
neptun-pół-stałe-hale-sportowe-Shrivenham-Flexolution
neptun-pół-stałe-hale-sportowe-Shrivenham-Flexolution
neptun-pół-stałe-hale-sportowe-Shrivenham-Flexolution
neptun-pół-stałe-hale-sportowe-Shrivenham-Flexolution
neptun-pół-stałe-hale-sportowe-Shrivenham-Flexolution
neptun-pół-stałe-hale-sportowe-Shrivenham-Flexolution
Akademia obrony hali sportowej Neptuna

Zainteresowany Budowle modułowe?