MENU
Budowle tymczasowe, Hale sportowe

Budowle Flexolution są szybkie w budowie

Neptunus wybudował halę sportową dla Akademii Obrony Wielkiej Brytanii

Eksperci ds. outsourcingu Serco specjalizują się w pracy w sektorze publicznym i dostarczaniu wsparcia w sytuacjach krytycznych organizacjom wojskowym na całym świecie.  W Wielkiej Brytanii Serco świadczy swoje usługi na rzecz Ministerstwa Obrony (MON).

Akademia Obrony Wielkiej Brytanii, która ma siedzibę w Shrivenham, niedaleko Swindon, zapewnia światowej klasy profesjonalną edukację w zakresie obrony i bezpieczeństwa członkom kursów wojskowych z Ministerstwa Obrony, przemysłu brytyjskiego i zagranicy. Akademia odgrywa kluczową rolę w rozwijaniu „intelektualnej przewagi” potrzebnej do prowadzenia z sukcesem departamentów rządowych i operacji wojskowych.

Istotnym elementem dla każdej placówki edukacyjnej jest dostęp do wysokiej jakości hali sportowej, w której pracownicy Akademii Obrony i członkowie kursów wojskowych mogą zachować formę i zrelaksować się z dala od presji. Neptunus wcześniej dostarczył Akademii półstałą halę sportową Evolution, a Serco ponownie wyznaczył firmę do budowy ultranowoczesnego nowego obiektu sportowego, który ostatecznie zostanie zakupiony przez MON.

Zadaniem było zapewnienie wielofunkcyjnej hali sportowej o wewnętrznej wysokości 7,6 m, aby pomieścić różne dyscypliny sportowe, w tym badmintona, koszykówkę, piłkę nożną i siatkówkę zgodnie ze standardami Sports England. Stworzono również dodatkową strefę aktywności dla działań takich jak joga, trening obwodowy i studio spinningowe. Część przestrzeni wykorzystano jako magazyn.

Rozwiązanie

Neptunus wykorzystał trzecią generację swojej technologii Flexolution do wzniesienia najnowocześniejszego wielofunkcyjnego budynku z możliwością relokacji. Hala stworzona do celów sportowych, wysoka na 9 metrów, ma powierzchnię 756 metrów kwadratowych i przylega do 5-metrowej pomocniczej konstrukcji Flexolution. Dodatkowa konstrukcja mierzy 378 metrów kwadratowych, i obejmuje szatnie, magazyny sprzętu, strefę aktywności i biuro.

Szatnie wyposażone zostały w prysznice, toalety i przebieralnie. Oświetlenie, ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja zostały zainstalowane zgodnie ze specyfikacją klienta i zgodnie z przepisami budowlanymi. Zamontowano powietrzną pompę ciepła dla systemu ciepłej wody użytkowej, aby osiągnąć pożądany wskaźnik emisji SBEM / Co2. Budynek uzyskał ocenę EPC A za efektywność energetyczną.

Budowle Flexolution są ekonomiczne i szybkie w budowie, a jednocześnie elastyczne i adaptowalne, aby w razie potrzeby dostosować się do szeregu alternatywnych zastosowań. Ośmioosobowa ekipa techników Neptunusa potrzebowała zaledwie cztery tygodnie, aby wznieść oba budynki.  Neptunus dostarczał i zarządzał usługami dla każdego aspektu projektu, w tym odpowiedzialnością za opracowanie szczegółowego projektu obejmującego kluczowe czynniki, takie jak przepisy budowlane, lokalizacja terenu i wymagania MON.

Prace zostały zakończone zgodnie ze standardami branżowymi i MON, w tym:

  • Przepisy budowlane DIO (Defence Infrastructure Organisation)
  • Zgodność ze standardami JSP wymaganymi dla projektów związanych z obronnością
  • Szczególne wymagania Akademii Obrony dotyczące robót budowlanych
  • Zgodność z BAFE w odniesieniu do bezpieczeństwa pożarowego

Wyzwanie

Jako instalacja wojskowa, Akademia Obrony znajduje się w bezpiecznym miejscu, wymagającym od pracowników Neptunusa przestrzegania ścisłych przepisów.  Projekt zobowiązywał do skrupulatnego planowania w celu sprawnej dostawy 275 000 kilogramów sprzętu.

Budowa odbyła się podczas pandemii Covid-19, co spowodowało, że proces budowy trwał nieco dłużej niż pierwotnie planowano, ponieważ liczba personelu na miejscu w tym samym czasie była ściśle kontrolowana.

Neptunus został odpowiedzialny za zarządzanie wszystkimi pracami ziemnymi dla projektu.  Obejmowało to wszystkie istotne badania, takie jak próbne wykopy i testy naziemne. Pracownicy Neptunusa zainstalowali belkę pierścieniową i podkładki fundamentowe. Prace obejmowały również montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej, system odwodnienia i połączenia z istniejącymi usługami.

Werdykt

„Nowy obiekt zapewni naszemu klientowi fantastyczne miejsce do uprawiania sportów z dostosowaniem do wielu różnych czynności jednocześnie, w celu zaspokajania bieżących potrzeby Akademii Obrony.” – Paul Dayment, Estates Project Manager (Mechanical), Serco UK & Europe, Defence

„Neptunus zakończył budowę nowego wielofunkcyjnego obiektu sportowego w Akademii Obrony Wielkiej Brytanii. Obiekt poprawił ofertę sportową na miejscu w Shrivenham i będzie wspierać zdrowie i kondycję naszych pracowników Akademii Obrony i członków kursów wojskowych. „- Major Andrew Aitken, Station Executive Officer, Defence Academy of the United Kingdom

Neptunus sanitary room Flexolution
Sports hall Defence Academy Shrivenham Sanitary Rooms
Sports hall Defence Academy Shrivenham Entrance
Sports hall Defence Academy Shrivenham
Sports hall Defence Academy Shrivenham
Sports-hall-Shrivenham-Linings
neptunus-semi-permanent-sports-halls-Shrivenham-Flexolution
neptunus-semi-permanent-sports-halls-Shrivenham-Flexolution

Zainteresowany Budowle tymczasowe?