MENU
Budowle modułowe, Salony wystawowe

Jeden budynek znajduje się na dwupiętrowym parkingu, aby zmaksymalizować dostępną przestrzeń

BMW tymczasowe showroom

Zadanie
W ostatnim czasie dwóch dealerów samochodowych firmy BMW w Hamburgu przeprowadzało reorganizację, inwestując w artystyczne showroomy, w których prezentowane są najnowsze modele z nowej linii BMW.

Wymagania
Zazwyczaj tego typu projekt trwa około 2 lata, jednak dealerzy BMW chcieli uniknąć strat związanych z tymczasowym zamknięciem showroomów czy zmianą lokalizacji. Dlatego zdecydowali się na inne rozwiązanie.

Rozwiązanie
Neptunus został wybrany do zbudowania tymczasowych showroomów w obu lokalizacjach, umożliwiając w ten sposób dalsze funkcjonowanie biznesu w okresie prowadzonych prac renowacyjnych.

W obu przypadkach postawienie obiektów typu Evolution o powierzchni 500 m2, zajęło firmie Neptunus około 3 dni. Obiekty były w pełni izolowane i wyposażone w pełni przeszklone okna oraz odpowiednie podłogi, aby pomieścić zarówno pojazdy, jak i gości. Natomiast ściany działowe oddzielały część biurową, maksymalnie wykorzystując w ten sposób dostępną przestrzeń.

Oba salony zdecydowały się również wykorzystać izolowane drzwi roletowe, zwiększając tym samym dostępność do samochodów podczas wystaw i sprawiając, że wejście wyglądało profesjonalnie i bardzo nowocześnie.

W pierwszym salonie Neptunus dostarczył również oddzielny budynek służący jako tymczasowe centrum serwisowo-naprawcze. Obiekt typu Alu Hall został połączony z obiektem typu Evolution oraz był podzielony na kilka oddzielnych obszarów warsztatowych.

W drugim przypadku zdecydowano się na stworzenie tymczasowego showroomu nad dwupiętrowym parkingiem, tak aby zwiększyć i tak ograniczoną przestrzeń – po raz pierwszy zrealizowano taki projekt.

Zespół specjalistów Neptunusa wzniósł rusztowanie dookoła budynku używając dźwigu, aby dostarczyć potrzebne materiały na odpowiedni poziom. Ze względu na wysokość prowadzonych prac, Neptunus zainstalował specjalny system mocujący dla zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa i stabilności.

Korzyści
Evolution Neptunusa jest najbardziej zaawansowaną technicznie strukturą tymczasową dostępną na rynku. Evolution stworzona jest w oparciu o najwyższe standardy techniczne, ma innowacyjny design oraz posiada trwałe komponenty, dzięki czemu może być wykorzystywana w projektach długoterminowych.

Budynek składa się z ocieplonych paneli ściennych i dachu, który montowany jest na ziemi i wciągany za jednym zamachem z wykorzystaniem rozwiązań hydrauliki, dzięki czemu obiekt jest łatwy do złożenia i całkowicie mobilny.

Struktura typu Evolution jest również dostępna z dodatkowymi funkcjami, takimi jak: zintegrowany system podłóg, okien i drzwi, baldachimami, klimatyzacją oraz alarmami. Na zewnętrznych elementach obiektu można zaprezentować logotyp firmy wynajmującej, a panele ścienne mogą być dostarczone w różnych kolorach, tak aby pasowały do otoczenia.

Salon Neptunus Evolution BMW Autohaus w Hamburgu
Salon Neptunus Evolution BMW Autohaus w Hamburgu
Salon Neptunus Evolution BMW Autohaus w Hamburgu
Dealer BMW Neptunus Evolution

Zainteresowani tymczasowymi salonami samochodowymi?