MENU
Lodowiska i imprezy zimowe, Namioty eventowe

Neptunusowi udało się dostarczyć wysokiej klasy hale

Konstrukcje Neptunus zapewniają rozwiązania dwufunkcyjne: dla turnieju hokeja na lodzie i Światowego Forum Ekonomicznego

Zadanie do wykonania
Puchar Spenglera (Spengler Cup) jest uważany za najstarszy na świecie turniej hokeja na lodzie działający jako impreza zamknięta (tylko dla zespołów zaproszonych). Odbywające się co roku w Davos w Szwajcarii wydarzenie organizowane jest przez klub hokejowy Hockey Club Davos z meczami rozgrywanymi  na Vaillant Arena.

Turniej zorganizowany przez dr Carla Spenglera, po raz pierwszy odbył się w 1923 roku jako środek promocji zespołów z niemieckojęzycznej Europy, które mogły zostać wykluczone  po pierwszej wojnie światowej. Od czasu inauguracji zawody stały się jednym z najbardziej prestiżowych turniejów hokejowych w Europie, w którym bierze udział wiele czołowych drużyn z całego świata a także ponad 100 000 widzów.

Neptunus jest preferowanym dostawcą tymczasowych konstrukcji na potrzeby Pucharu Spenglera i został wyznaczony do budowania strefy VIP na to wydarzenie każdego roku, podczas którego podejmowani  są główni sponsorzy i goście korporacyjni.

Rozwiązanie
15-osobowy zespół techników Neptunus potrzebował zaledwie dwa tygodnie, aby zbudować ponad 3300 metrów kwadratowych tymczasowych konstrukcji, które utworzą strefę dla gości. Sercem kompleksu jest nowoczesny, dwupiętrowy budynek Evolution II, który mieści restaurację, bary oraz recepcję i kasę biletową. Jest też antresola z wewnętrznymi schodami i windą prowadzącą na wyższy poziom, na którym znajduje się restauracja dla VIP-ów. Evolution jest w pełni przeszklony z izolowanymi oknami, zapewniając gościom spektakularne widoki na Góry Alpejskie. Dzięki izolowanym panelom ściennym i dachowi konstrukcje Evolution zmniejszają wydatek eneregtyczny.

Drugi mniejszy budynek Evolution II stanowi samodzielną kuchnię spełniającą wszystkie wymagania gastronomiczne, a dwie hale namiotowe Alu mieszczą centrum medialne oraz toalety.

Wyzwanie
Davos jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Szwajcarii, a grudzień naturalnie stanowi wyzwanie związane z dostarczaniem materiałów i budowaniem obiektu często podczas obfitych opadów śniegu. Jednak technicy Neptunusa mają duże doświadczenie w budowaniu konstrukcji w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Konstrukcje Neptunus są produkowane tak, aby poradzić sobie z obciążeniami śniegowymi, co jest absolutnie niezbędne przy wznoszeniu  tymczasowych budynków w alpejskim środowisku.

Po zakończeniu turnieju hokejowego konstrukcje pozostają na miejscu i są przekształcane do wykorzystania na Światowym Forum Ekonomicznym, które ma swoje coroczne spotkanie również w Davos.

Werdykt
Jacqueline Kühne, szef projektu Pucharu Spenglera w Davos powiedziała: „Neptunusowi udało się dostarczyć wysokiej klasy hale, które odzwierciedlają jakość tego prestiżowego wydarzenia. Rozmiar i wygląd zewnętrzny wywarły imponujące wrażenie na odwiedzających, które to uczucie nadal utrzymywało się już  po wejściu do środka. Chciałbym podziękować całemu zespołowi za ich zaangażowanie w pomoc w pomyślnym ukończeniu tego projektu według wysokich standardów, które zostały osiągnięte.  Zespół Neptunusa doskonale dopasował się  do naszej imprezy. Cieszymy się, że możemy współpracować ”.

Neptunus Evolution Tymczasowe wydarzenie Budynek Puchar Spenglera Eisdome Davos
Neptunus Evolution Tymczasowe wydarzenie Budynek Puchar Spenglera Eisdome Davos
Neptunus Evolution Tymczasowe wydarzenie Budynek Puchar Spenglera Eisdome Davos
Neptunus-Evolution-Spenglercup-Davos-VIPlounge
Neptunus-Evolution-Spenglercup-Davos-VIPlounge

Zainteresowany Namioty eventowe?