Volvo Trucks

Wymagania

Firma Volvo Trucks potrzebowała dodatkowej przestrzeni roboczej do produkcji kabin samochodów ciężarowych w swojej fabryce w miejscowości Oostakker położonej w pobliżu belgijskiej Gandawy.

Przedsiębiorstwo zleciło firmie Neptunus — specjalizującej się w konstrukcjach tymczasowych — zaprojektowanie i instalację półtrwałego rozwiązania, które umożliwiałoby przenoszenie i szybko zapewniłoby Volvo Trucks niezbędną dodatkową przestrzeń produkcyjną.

 

Rozwiązanie

W ciągu niecałych dwóch tygodni firma Neptunus zbudowała trzy konstrukcje Evolution III o wymiarach 25 m x 30 m, 25 m x 40 m i 45 m x 40 m, każdą z sufitem na wysokości 8 m. Do sprawnego i bezpiecznego montażu aluminiowych kratownic dachowych wykorzystano system hydrauliczny.

Następnie budynki za pomocą dźwigu wyposażono w izolowane sztywne panele dachowe. Dzięki solidności stworzonej konstrukcji mocny dach jest w stanie wytrzymać potencjalnie duże opady śniegu.

Firma Neptunus dostarczyła też klientowi wzmocnioną posadzkę, która umożliwia ustawianie na niej wózków paletowych ważących nawet 2500 kg i zapewnia stabilną, równą płaszczyznę roboczą, nieodbiegającą od posadzki typowej dla budynków stałych.

 

Korzyści

Volvo Trucks kładzie duży nacisk na zmniejszanie ilości emitowanego dwutlenku węgla. Było to jednym z powodów, dla których producent wybrał w ramach tego projektu właśnie rozwiązanie Evolution firmy Neptunus — konstrukcje te cechują się znakomitymi parametrami cieplnymi i efektywnością energetyczną na poziomie A zgodnie z unijną dyrektywą dotyczącą charakterystyki energetycznej budynków EPBD.

Konstrukcje pozostaną na miejscu przez kilka miesięcy. W celu ich optymalnego wykorzystania zostaną potem zdemontowane i powrócą do oferty rozwiązań Neptunus na wynajem z myślą o ich odsprzedaży w przyszłości.

Kontakt telefoniczny
Bezpośredni kontakt

1 2 3