Firma Neptunus dostawcą ekologicznych hal Evolution o powierzchni 14 000 m2 na Konferencję Klimatyczną ONZ w Kopenhadze

Dziś najważniejszą wiadomością w serwisach na całym świecie jest bez wątpienia rozpoczynająca się właśnie Konferencja Klimatyczna w Kopenhadze (COP 15). Firma Neptunus, wyznaczająca trendy w dziedzinie projektowania i wznoszenia namiotów oraz konstrukcji tymczasowych, dostarczyła 14 000 m2 dodatkowych ekologicznych pomieszczeń na tę okazję.

Konferencja dotycząca zmian klimatycznych odbywa się w dniach od 7 do 18 grudnia pod patronatem ONZ. Ma ona na celu przyjęcie nowego ogólnoświatowego traktatu przeciw globalnemu ociepleniu. Zgodnie z przesłaniem konferencji, na tymczasowe dodatkowe pomieszczenia konferencyjne wybrano przyjazną dla klimatu konstrukcję Evolution dostarczoną przez firmę Neptunus. Oprócz 63 000 m2 powierzchni jakie posiada Bella Center, firma Neptunus rozstawiła na terenie ośrodka kongresowego w Kopenhadze hale Evolution, zapewniające 14 000 m2 dodatkowych pomieszczeń.

Będzie się w nich odbywała między innymi akredytacja i weryfikacja uczestników jak również osób odwiedzających. Oprócz tego w tymczasowych halach urządzono około 100 w pełni wyposażonych sal konferencyjnych, biur i pomieszczeń dla personelu.
Hale zostały ze sobą nawzajem oraz z Bella Center połączone za pomocą śluz, tak aby wszystkie pomieszczenia stanowiły jedną całość.

Kristian Ortving, dyrektor techniczny Bella Center wyjaśnia: „Wybraliśmy hale Evolution firmy Neptunus ze względu na ich charakter i technologię wykonania, które w niczym nie ustępują trwałym budowlom. Oprócz tego dużą rolę odgrywa również to, że konstrukcje te odznaczają się doskonałą izolacyjnością i że można je łatwo zdemontować a następnie wykorzystać ponownie jeszcze wiele razy. Takie tymczasowe pomieszczenia wpisują się więc doskonale w charakter konferencji.”

Hala Evolution została opracowana w całości przez firmę Neptunus na potrzeby rynku konstrukcji półtrwałych. Projekt ten jest jednak często wykorzystywany również do organizacji dużych i ważnych imprez.

Kontakt telefoniczny
Bezpośredni kontakt

Firma Neptunus dostawcą ekologicznych hal Evolution o powierzchni 14 000 m2 na Konferencję Klimatyczną ONZ w Kopenhadze

1 2 3 4 5 6