Referencje Puchar Świata w narciarstwie alpejskim

Zadanie

W styczniu 2012 roku odbyły się zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w Hahnenkamm. Na stokach austriackiego miasta Kitzbühel zaprezentowali się najlepsi narciarze. Neptunus został poproszony o stworzenie infrastruktury dla VIP’ów oraz zapewnienie zaplecza restauracyjnego podczas wydarzenia.


Rozwiązanie

Neptunus zapewnił strukturę Evolution w ośrodku narciarskim na powierzchni obejmującej ponad 4,000 m2. Zbudowano obiekty dla VIP’ów o wymiarach 30 x 80 m, zaplecze restauracyjne 30 x 60m oraz zaplecze techniczne 4 x 65m. Wszystkie budynki zostały w pełni umeblowane i ocieplone. W sali VIP umieszczono dwie antresole, a przód budynku został pokryty szklanymi panelami. Dzięki temu, goście mogli z bliska przyglądać się zawodnikom na stoku.

Wyzwanie

Zespół techniczny Neptunusa musiał zmierzyć się z wieloma wyzwaniami, aby móc zakończyć prace na czas. Pierwszym z nich był nierówny teren na zboczu góry. Ponadto zespół zmagał się z bardzo złymi warunkami atmosferycznymi w czasie tworzenia konstrukcji. W celu pokonania tych przeciwności, Neptunus zamontował metalowe rusztowanie pod budynkiem, aby stworzyć poziomą powierzchnię i solidne fundamenty, które uniosły ciężar budowli. Pomimo dużej ilości śniegu, dach zmontowano na ziemi i wciągnięto na górę za pomocą rozwiązań hydromechanicznych.

 

Korzyści

Tymczasowe budynki musiały być odporne na zmiany pogodowe oraz wytrzymać ciężar śniegu. Evolution jako jedna z najbardziej odpornych struktur dostępnych na rynku, doskonale się sprawdziła. Dzięki swoim trwałym komponentom sprawiła, że osoby przebywające w środku czuły się jak w estetycznym budynku.

“Warunki pogodowe, których doświadczyliśmy podczas tego projektu były najgorsze jakie napotkaliśmy w ciągu ostatnich trzech lat” – komentuje April Trasler, Managing Director z Neptunusa. “Stawiając czoła tym wyzwaniom i korzystając z wieloletniego doświadczenia, nasz zespół ukończył budowę projektu na najwyższym poziomie i na czas.”

Kontakt telefoniczny
Bezpośredni kontakt

1 2 3 4