Referencje Canon Expo

Zadanie

Firma Canon jest światowym liderem w zakresie innowacyjnych rozwiązań obrazowania na użytek własny i firmowy. Raz na pięć lat, Canon Europe organizuje wystawę o globalnym zasięgu, aby zaprezentować swoje najnowsze technologie oraz przedstawić nowinki, które przesuwają granice tego, co jest możliwe w niesamowitym świecie fotografii.


Canon EXPO 2015 odbyło się w imponującej paryskiej hali Grande Halle de la Villette. Pomimo ogromniej dostępnej przestrzeni, firma Neptunus została poproszona o stworzenie tymczasowych obiektów, aby zapewnić dodatkowe miejsce podczas wystawy, którą w ciągu trzech dni odwiedziło ponad 18 500 osób.


Istotne jest to, że Canon zamówił specjalne platformy do zaprezentowania technologii fotograficznej.

Rozwiązanie

Pracując dla agencji kreatywnej i długoletniego klienta Imagination Europe, technicy Neptunusa zbudowali strukturę Evolution II o powierzchni 2,200 m2, zawierającą rolety dachowe, audytorium z rzędami siedzeń oraz scenę, na której Canon mógł zaprezentować ostatnie projekty badawcze opracowane w siedzibie głównej mieszczącej się w Tokio. Były to m.in. aparat fotograficzny 120 Mpx oraz ultra teleobiektyw przeznaczony do fotografii nocnej i kamer o rozdzielczości 8k.

Neptunus zapewnił również dodatkową przestrzeń, wykorzystując strukturę Evolution II o powierzchni 875 m2 oraz  wysokości 8 m, gdzie goście uczestniczący w wystawie mogli się zarejestrować. Obiekt wyposażony był w wewnętrzną klatkę schodową oraz został połączony ze strukturą Alu Hall, która pełniła funkcję szatni.

W innym miejscu dwie smukłe i połączone za sobą struktury Alure Globe o przeszklonym froncie, z tarasem i zadaszonym przejściem utworzyły przestrzeń restauracyjną o powierzchni 2 400 m2, serwującą 1 600 posiłków każdego dnia. Neptunus zapewnił również zaplecze kuchenne, toalety oraz służbowe powierzchnie cateringowe.

Wyzwanie

Wybudowanie wszystkich struktur zajęło jedynie dziesięć dni, a potrzebne elementy dostarczone zostały w 28 ciężarówkach. Proces budowy rozpoczął się w sobotę wraz z początkiem okresu dzierżawy terenu przez Imagination. Ze względu na zakaz poruszania się samochodów ciężarowych po francuskich drogach w niedziele, 17 ciężarówek dostarczyło niezbędne materiały pierwszego dnia wynajmu powierzchni, aby mieć pewność, że prace zostaną zakończone w terminie oraz pozostanie wystarczająco dużo czasu na wykończenie wnętrza.

Kolejne wyzwanie dotyczyło terenu. Na terenie, na którym znajdowały się struktury Grande Hall dla prelegentów oraz przestrzeń dla gości było wiele tuneli podziemnych, nierówności, wielkich kamieni. Neptunus musiał znaleźć sposób na zbudowanie dużych struktur na takim terenie. Zastosowano kasetowy system podłóg, który zawierał betonowe sekcje wyrównujące teren.

 

Korzyści

David Spiers, Dyrektor Produkcji, Imagination Europe, powiedział: “Współpracowaliśmy z Neptunusem podczas organizacji poprzedniego wydarzenia w 2010 roku i dlatego byliśmy pewni, że firma jest w stanie dostarczyć nam najlepszej jakości struktury na to prestiżowe wydarzenie. Mieliśmy bardzo mało czasu, zarówno na zmontowanie wszystkich konstrukcji jak i na demontaż.”

Dodaje: “Mieliśmy bardzo konkretne wizje dotyczące stylistyki i całego wykończenia. Mieliśmy również sztywne wymagania względem bezpiecznych praktyk oraz pracy na terenie Francji biorąc pod uwagę fakt, że wszystkie inne konstrukcje wymagają dodatkowej dokumentacji i certyfikacji, aby mogły powstać. Sprawdziliśmy wiele opcji dostępnych na rynku i firma Neptunus zaproponowała nam najlepsze rozwiązanie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z ostatecznego rezultatu”.

Kontakt telefoniczny
Bezpośredni kontakt

1 2 3 4