Prestige Ticketing Ltd, Park Olimpijski, Londyn


Wymagania
W 2011 roku Prestige Ticketing (PTL) otrzymało od Komitetu Organizacyjnego Igrzysk Olimpijskich wyłączne prawa do zapewnienia usług hotelarsko – gastronomicznych dla gości na czas Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Londynie 2012. Aby dostarczyć najwyższej klasy usługi dla gości z całego świata, PTL dołożyło wszelkich starań, by zapewnić najlepsze jedzenie, usługi i rozrywkę w tymczasowym obiekcie o wysokim standardzie.

Wyzwanie
Według zamówienia, oczekiwanym efektem było dostarczenie najlepszych rozwiązań hotelarsko – gastronomicznych. W tym celu zdecydowano się na budowę tymczasowej konstrukcji w odległości zaledwie 80 m od Stadionu Olimpijskiego, która pozwoli na komfortowe przyjęcie dziennie prawie 3000 gości odwiedzających Park Olimpijski.
Ścisłe ramy czasowe, ograniczenia lokalizacyjne i niestabilne podłoże stanowiły dodatkowe wyzwania przy instalacji obiektu.
Ponadto, aby spełnić wysokie wymagania Komitetu Organizacyjnego, PTL mogło wybrać podwykonawcę, który był w stanie wykazać, że jego rozwiązania w pełni spełniają wymogi w zakresie ochrony środowiska.

Rozwiązanie
W drodze przetargu, do którego ofertę złożyło 6 firm, PTL zdecydowało się na wybór firmy Neptunus, której oferta obejmująca ekologiczny obiekt o najwyższym standardzie w pełni spełniała wymagania PTL.

Dzięki dogodnej lokalizacji dostępna powierzchnia została zoptymalizowana i powstały trzy piętra, które dały wystarczającą ilość miejsca na zapewnienie usług dla przybyłych gości.

Neptunus dostarczył 11500 m2 powierzchni podzielonej na trzy, połączone ze sobą struktury. Głównym elementem obiektu było imponujące, obejmujące wszystkie trzy piętra szklane atrium, które uformowało przestronne lobby wejściowe oraz strefę recepcji przyjmującej gości.

Konstrukcja szklanego atrium z przyciemnionymi szybami została lekko pochylona do przodu, dzięki czemu na całej ścianie odbijał się obraz Stadionu Olimpijskiego. Szyby zostały zamocowane w niemal niezauważalnych ramach, dzięki czemu goście wewnątrz obiektu mieli doskonały widok na cały Park Olimpijski.

Wnętrze zostało wykończone schludnie i nowocześnie, wyposażone w klatki schodowe, windy oraz przejścia umożliwiające swobodne dojście do restauracji oferujących kuchnie świata. Podwieszone piętro w centrum konstrukcji stanowiło przestrzeń rozrywkową.

Połączone ze sobą północna i południowa część atrium stworzyły dwa skrzydła gościnne. Znalazło się w nich sześć restauracji na 500 miejsc, doskonale wyposażone i o wysokim standardzie. Neptunus użył w tej konstrukcji swoich standardowych, trzypiętrowych wyposażonych w ulepszone pokrycie dachowe, tarasy widokowe oraz szklane balustrady.

Neptunus był także odpowiedzialny za instalację klimatyzacji oraz toalet w całej konstrukcji.

Zespół inżynierów Neptunusa postawił całą konstrukcję w ciągu 18 tygodni, zgodnie ze ściśle określonymi przez CDM regulacjami. Wiązało się to m.in. z położeniem fundamentów głębokich na 20 m, które na niskiej jakości podłożu mają za zadanie zapewnić stabilność konstrukcji. Podsumowując, na miejsce dostarczono 80 ciężarówek załadowanych komponentami do budowy obiektu, a każda z nich została poddana rozległym kontrolom bezpieczeństwa Komitetu Organizacyjnego.

Korzyści
W efekcie powstał imponujący kompleks obiektów gościnnych w pięknej scenerii Parku Olimpijskiego. Miejsce to pozwoliło gościom chłonąć atmosferę zawodów w samym sercu wydarzeń oraz zapewniło niesamowite wspomnienia z Olimpiady.

Zgodnie z ekologiczną konwencją Igrzysk Olimpijskich, Neptunus po wydarzeniu rozmontował wybudowane struktury, a ich element zostały przeznaczone do ponownego użycia.

Sue Creed, Dyrektor Operacyjny PTL powiedziała: “Prestige Ticketing powierzyło budowę swojego flagowego pawilonu na terenie Parku Olimpijskiego na czas Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie w wyniku rygorystycznego przetargu.”

“Zdecydowaliśmy się na wybór firmy Neptunus, ponieważ firma w pełni rozumiała naszą wizję działań w czasie Igrzysk, które miały zapewnić najwyższy standard gościom przybyłych na to niezwykle ważne wydarzenie sportowe. Chętnie nawiązalibyśmy współpracę ponownie.”
 

Kontakt telefoniczny
Bezpośredni kontakt

1 2 3 4 5 6